Hlavní navigace

Intel: Bezdrátový přenos obrazu čeká velký boom

17. 5. 2010

Sdílet

Společnost Intel chce intenzivně podporovat bezdrátovou technologii Wi-Di pro přenos obrazu a to zejména v mobilních zařízeních.

Wi-Di umožňuje přenášet obraz a video z běžných PC např. na velkoplošné televizní obrazovky bez nutnosti používat kabely a podle Kerryho Forrella, produktového manažera pro bezdrátový přenos obrazu v Intelu, by se tato technologie měla brzy objevit i v takových typech zařízeních jako jsou netbooky, tablety či dokonce mobilní telefony.

Forrell očekává, že technologie Wi-Di se v těchto přístrojích zabydlí, i když neposkytl přesnější časový rámec, kdy by se tak mělo stát. CEO Intelu, Paul Otellini, pak říká, že technologie Wi-Di, která bude součástí přístrojů postavených na platformě Intelu, výrazně zjednoduší možnost přehrávání obsahu ve vysokém rozlišení, který může být uložen v jakémkoliv mobilním přístroji. Intel chce podle Otelliniho slov použití Wi-Di rozšířit na všechny svoje platformy.

Technologie využívá grafické možnosti procesorů Core a Wi-Fi modulu k vytvoření spojení mezi počítačem a např. televizním přístrojem, přičemž příslušný software, který je součástí technologie, již automaticky zajistí proces přenosu obrazu z PC do TV.

Aktuálním cílem Intelu je tuto technologii rozšířit mezi co nejvíce PC a zatím je dostupná v těch, jež jsou vybaveny procesory Core i7 a Core i5. Ovšem brzy by měla být k dispozici i s procesory Core i3 a také se objevit v noteboocích. V současnosti pro komunikaci s televizními přijímači vyžaduje Wi-Di připojení externího přijímače, ale v budoucnu by tento modul mohl být integrovaný přímo do těchto zařízení. Forrell také potvrdil, že Intel pracuje na snížení zpoždění, ke kterému během přenosu dochází. Technologie by ovšem mohla být využita i ve spolupráci s digitálními projektory a v budoucnu by měla podporovat i přenos obrazu ve 3D, jehož masivní nástup se nyní očekává.