Hlavní navigace

Intel dokončil akvizici McAfee

2. 3. 2011

Sdílet

Společnosti Intel a McAfee oznámily dokončení akvizice. McAfee bude nadále vyvíjet a prodávat bezpečnostní produkty a služby pod vlastní značkou. Transakce v hodnotě 7,68 miliard dolarů zaplacených v hotovosti byla oznámena v srpnu loňského roku.

McAfee bude jako dceřiná společnost v rámci Intelu spadat do divize Software and Service Group. Dave DeWalt, generální ředitel a prezident společnosti McAfee, bude podřízený Renée Jamesovi, generálnímu řediteli této skupiny a viceprezidentovi společnosti Intel.

Intel a McAfee jsou přesvědčeny, že současný přístup k bezpečnosti dostatečně nezohledňuje fakt, že na trh přicházejí miliardy zařízení schopným internetové komunikace, včetně počítačů, mobilních a bezdrátových zařízení, televizorů, automobilů, lékařských systémů a bankomatů. Záplava kybernetických hrozeb vyžaduje nový přístup, integrující software, hardware a služby.

skoleni

„V minulosti patřila k hlavním požadavkům na počítače a další zařízení energetická úspornost a schopnost připojit se k Internetu," uvádí R. James. „Společnost Intel nyní jako třetí pilíř přidává další požadavek uživatelů – zabezpečení."