Hlavní navigace

Intel expanduje v oblasti flash pamětí

7. 4. 2008

Sdílet

Společnost Intel oznámila, že uzavřela transakci se společnostmi STMicroelectronics a Francisco Partners. Společně vytvořily nezávislou společnost Numonyx, která má za cíl navrhovat, vytvářet a vyrábět flashové NOR a NAND paměti.

Společnost Intel oznámila, že uzavřela transakci se společnostmi STMicroelectronics a Francisco Partners. Společně vytvořily nezávislou společnost Numonyx, která má za cíl navrhovat, vytvářet a vyrábět flashové NOR a NAND paměti.


Historicky starší paměti typu NOR se využívají hlavně pro přepisovatelné BIOSy a také se s nimi bylo možné setkat u CF karet. Jejich nevýhodou je však nízká životnost cca 10 - 100 tisíc přepisovacích cyklů. Novější NAND se pak používají například ve vysokokapacitních úložných zařízeních (typicky SSD disky) a nebo mohou sloužit i jako vyrovnávací paměť, neboť vydrží bez problémů i milion přepisů. Hojně využívány mají být například i připravované v mobilní platformě Montevina, kterou Intel hodlá uvést tento rok. Zde totiž budou paměti NAND sloužit v rámci technologie Turbo Memory 2 pro rychlejší práci s daty na pevném disku.

Společnost Intel převedla aktiva spjatá s jejím podnikáním v oblasti flash pamětí NOR a jistá aktiva vztahující se k iniciativám společnosti spojeným s paměťmi typu PCM (Phase Change Memory) do společnosti Numonyx výměnou za její 45,1% podíl. Firma STMicroelectronics získala ve společnosti Numonyx 48,6% podíl. Francisco Partners pak disponují 6,3% podílem, výměnou za hotovostní investici 150 milionů dolarů.

Součástí transakce je i suma 450 milionů dolarů v obligačním financování, kterou obdrží společnost Numonyx od organizací Intesa Sanpaolo SpA a Unicredit Banca d'Impresa SPA, nad rámec možnosti úvěru dalších 100 milionů dolarů. Půjčka má čtyřletou splatnost a jak společnost Intel, tak STMicroelectronics se za Numonyx zaručily bankám garancí 50% splatností při zadluženosti.
Nenechte si ujít:
USB flashdisky – hrozba pro počítače?

Ceny flash pamětí budou padat dál

Kingston - plány v Česku i nové paměti

Intel představil levný notebook pro studenty

Společnost Intel odhaduje, že v prvním čtvrtletí roku 2008 zaznamená dodatečné snížení bezhotovostního kapitálu přibližně o 300 milionů dolarů, což souvisí s převodem aktiv do společnosti Numonyx a dalšími výdaji spjatými s touto transakcí. Přibližně 2 500 zaměstnanců společnosti Intel se v rámci dané transakce připojí ke společnosti Numonyx.