Hlavní navigace

Intel: Neočekávejte jeden přístroj na všechno

9. 12. 2009

Sdílet

Podle Intelu si spotřebitelé, kteří hledají jedno zařízení, jež bude umět vše, dělají falešné naději na jeho nalezení. Vždy budeme potřebovat více zařízení a proto je tato představa naivní.

„All-in-one zařízení, které nabízí telefonní a internetové služby jako je pager, fotoaparát, kalendář GPS a další funkce, nemohou vykonávat každou funkci na výbornou,“ řekla Genevieve Bell kulturní antropoložka Intelu. „Nejsem si jistá, že každé zařízení může zvládat všechny tyto funkce. Ráda bych žila ve světě, kde by mi stačilo jedno zařízení, které by netížilo moji kabelku, ale podle mě se to nikdy nestane a stále budeme potřebovat více zařízení.“

„Myšlenka, že budeme mít jedno zařízení je stejná jako představa kanceláře bez papírů. Jako lidé jsme zvyklí, že k životu potřebujeme více zařízení, proto stále budeme potřebovat rozdílné zařízení pro práci a domácnost.“

Technologický ředitel společnosti Intel Justin Rattner předpověděl, že budoucnost elektronických zařízení bude zaměřená na personalizaci. Například zařízení by mělo z kalendáře zjistit, co je za den, zda potřebuji navigaci nebo si mám přečíst informace před důležitou schůzkou. „Zařízení by se mělo stát vaším osobním asistentem,“ řekl Rattner.

Dodal, že se těší na mobilní telefony se zabudovanou kamerou, která rozpozná obličej a podle toho zjistí, zda jej používá majitel nebo někdo jiný. Také očekává, že telefony v budoucnu budou monitorovat dopravu a upozorní vás, že se zdržíte v zácpě a nabídne alternativní trasu.