Hlavní navigace

Intel: Nové procesory Ivy Bridge přijdou až v dubnu

I když většina pozorovatelů očekávala uvedení nové generace procesorů Intelu již začátkem roku, má se tak stát až v dubnu.
Martin Noska 30. 12. 2011

Sdílet

Potvrzuje to report webu DigiTimes a také nezvyklé ticho ohledně nových procesorů Intelu naznačuje, že ty zatím ještě nejsou pro uvedení na trh připravené. Procesory Ivy Bridge mají být k dispozici zatím ve verzích pro desktopy a notebooky a podle dosavadních informací by měly nabídnout oproti stávající generaci procesorů Sandy Bridge zhruba 37% nárůst výkonu.

Procesory Ivy Bridge budou postaveny na nové 22nm architektuře, takže tranzistory budou zhruba o 30 % menší, než je tomu u nynějších čipů a kromě menší spotřeby by to mělo také znamenat více prostoru pro grafický čip, který by měl přinést nejen vyšší výkon, ale konečně i podporu rozhraní Direct X 11.

Podle reportu DigiTimes by také jako první měly být uvedeny čtyřjádrové desktopové modely procesorů Ivy Bridge s označením Core i7-3370 a dále pak modely střední třídy Core i5-3570, 3550 a 3450. Co se týká mobilních verzí, tam mají být podle DigiTimes jako první uvedeny nejvýkonnější modely Core i7-3920QM, 3820QM a 3720QM a verze Core i5 by se měly objevit později. Jak to bude s modely Core i3 a serverovými verzemi není zatím jasné, Intel obvykle uvádí serverové verze se zpožděním, podobně jako nejrůznější "ořezané" verze jako Pentium či Celeron.

Bližší informace o možnostech a architektuře chystaných 22nm procesorů Intelu najdete v článku Intel Ivy Bridge: Nižší spotřeba a výkonnější grafika.