Hlavní navigace

Intel odhalil SSD disky podnikové třídy s vlastním šifrováním

23. 7. 2014

Sdílet

 Autor: Intel/Techspot.com
Intel představuje novou edici profesionálních SSD disků, Intel SSD Pro 2500. Tyto nové disky podnikové třídy nabízejí podle tiskové zprávy výrobce bohaté funkce pro zabezpečení a správu, rychlý výkon a nižší celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Všechny disky v sérii Pro 2500 jsou tzv. samošifrovací disky (self-encrypting drives; SED), které využívají hardwarového 256bitového šifrování. Disponují také standardem OPAL 2.0 od Trusted Computing Group a jsou kompatibilní s Microsoft eDrive – obojí jsou technologie určené k tomu, aby uživatelům pomohly vyvarovat se únikům dat.

Disky Pro 2500 budou dostupné ve velikostech 2,5'' i M.2, s kapacitami ve škále od 120 do 480 GB. Rychlosti sekvenčního čtení/zápisu dosahují 540 MB/s, respektive 490 MB/s.

V době psaní tohoto článku bylo součástí nové řady Pro 2500 celkově deset disků; pro všechny pak výrobce nabízí standardně pětiletou záruku (neověřovali jsme, zda tato informace platí i pro český trh, pozn. red.). Bohužel zatím Intel nehovořil o datu vydání ani ceně nových modelů.

Zdroj: IDG News Service