Hlavní navigace

Intel potvrdil nepříjemnou chybu v SSD discích řady 320

Zhruba týden poté, co se objevila informace o možné chybě v nových SSD discích Intelu řady 320, je její existence definitivně potvrzena.
Martin Noska 26. 7. 2011

Sdílet

Intel informoval, že chyba v discích může způsobovat jejich selhání a údajně nyní pracuje na opravě ve firmwaru, který by měla potíže odstranit. Chyba se údajně projevuje v určitých situacích pří výpadcích napájení, kdy následně dojde k nefunkčnosti disku a ztrátě dat. Navíc podle některých reportů pak ukazuje SSD kapacitu jen 8 MB.

Na rozdíl od chyby v čipsetech pro procesory Sandy Bridge, která Intel postihla začátkem roku a který byla hardwarového rázu, je problém v discích SSD řady 320 údajně softwarově opravitelný a Intel v současnosti pracuje na novém firmwaru, což oficiálně potvrdil i mluvčí firmy.

Informace o objevené chybě byly také nahrány na fórum Intelu, kde si uživatelé stěžovali na potíže s disky řady 320, i když podle výrobce bylo zasaženo zatím jen malé množství kusů. Intel doporučuje postiženým uživatelům kontaktovat podporu a již dříve zástupci Intelu slíbili, že vadné disky jim budou nahrazeny jinými. Jak to ale bude s obnovou ztracených dat nebylo upřesněno. Problémem je také nejistota uživatelů o spolehlivosti jejich hardwaru a bezpečí uložených informací.

Intel v této souvislosti proto žádá uživatele solid state disků řady 320, aby svoje data zálohovali a aby se vyhnuli všem nestandardním způsobům vypínání počítače a odpojování disků. Intel měl již problémy s předchozí generací svých SSD, konkrétně u řady X25-M, pro kterou musel v roce 2009 vydat také opravný firmware.