Hlavní navigace

Intel překvapil a ukázal svou novou grafiku

8. 6. 2022

Sdílet

 Autor: Intel
Návštěvníci videoherního turnaje si mohli prohlédnout očekávanou GPU pro stolní počítače od Intelu.

Počítačová komunita napjatě čeká, až si bude moct osahat novou GPU od Intelu určenou pro stolní počítače. Ten na trh grafických karet vstoupí s potenciálem narušit léta trvající hegemonii gigantů Nvidia a AMD. 

Intel si však dává načas a výkonnější modely svých grafik nevydá dřív než ve druhé půli roku. Účastníci videoherního turnaje, který se o víkendu konal v americkém Dallasu, však dostali překvapivou příležitost se na nový hardware alespoň podívat.

webcast

Využíváte služby sjednocené komunikace poskytované v cloudu?

Kousek vystavený na turnaji Extreme Master totiž byl dle všeho konečnou verzí Arc GPU. A byť nebyl nijak specifikován, údajně v sobě ukrývá 32 grafických jader a 16 GB paměti GDDR6, což jej staví na úroveň modelů RX 6800 XT a RTX 3070 Ti. Jeho součástí jsou rovněž dva ventilátory, čtyři výstupy DisplayPort a jeden HDMI port. Na sociální sítě jej zdokumentoval jeden z návštěvníků akce.

Zatímco podobu diskrétních GPU pro notebooky už Intel celkem přiblížil, ty určené pro stolní počítače zatím zůstávaly opředené tajemstvím. Levnější Arc A3 modely by ale měly být poprvé uvedeny v průběhu léta v Číně, dražší a výkonnější A5 a A7 jsou očekávány později v průběhu roku s tím, že na konci roku by měly být k dostání i pro běžné zájemce.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Byl pro vás článek přínosný?