Hlavní navigace

Intel přerušuje veškeré aktivity v Rusku

7. 4. 2022

Sdílet

 Autor: Intel
Seznam firem, které omezují svou činnost v Rusku, se dál rozšiřuje.

Intel je zatím poslední technologickou firmou, která kompletně omezuje své obchodní aktivity v Rusku. K tomuto kroku přistoupil měsíc poté, co oznámil přerušení veškerých dodávek do Ruska i Běloruska. 

„Intel nadále zůstává členem globálního společenství, které odsuzuje ruskou válku proti Ukrajině a vyzývá k urychlenému návratu k míru,“ stojí v prohlášení společnosti. Současně Intel pokračuje v podpoře svých dvanácti set v Rusku situovaných zaměstnanců a bude pokračovat v „zavádění opatření za účelem zajištění kontinuity provozu, aby minimalizoval negativní dopad na své globální operace“.

Cloud22

Anketa

Plánujete díky no-code a low-code zapojit i běžné zaměstnance do vývoje firemních aplikací?

Čím déle válka na Ukrajině trvá, tím se seznam západních společností, které své fungování v Rusku omezují, dál rozšiřuje. Mezi prvními technologickými firmami, které tak veřejně učinily, byly SAP a Oracle, postupně se přidaly Apple, Adobe, IBM, Microsoft, Nvidia i AMD. Ty všechny a mnohé další pozastavily v zemi prodej svých produktů. 

Přední ukrajinská obchodní IT asociace mezitím oznámila, že země zůstává otevřená pro obchodní partnery a je připravená spolupracovat se zahraničními klienty. V roce 2021 měl ukrajinský exportní trh IT hodnotu 6,8 miliardy dolarů.

Vážení čtenáři, situaci na Ukrajině se věnujeme napříč servery, které spadají pod našeho vydavatele, společnost Internet Info. Nabízíme vám výběr některých textů:

POMOC PRO UPRCHLÍKY

FINANCE A BYZNYS

IT A KYBERBEZPEČNOST

UŽITEČNÉ RADY