Hlavní navigace

Intel sníží frekvenci případně i zastaví aktualizace grafických ovladačů pro starší procesory

8. 8. 2022

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Ovladače pro integrované grafiky na procesorech od Intelu 10. generace a starších budou aktualizované jednou za kvartál. Některé vůbec.

Jen ať vám nikdo netvrdí, že nemůžete hrát videohry na slabších počítačích nebo dokonce těch bez grafické karty! Ale dokonce i integrovaná grafika potřebuje ovladače. Pokud ovšem náhodou používáte integrovanou GPU, která je součástí procesoru od Intelu, je možné, že její ovladač bude aktualizován méně často než dosud.

Na oficiálním fóru Intelu se objevila informace, že integrované grafiky, které jsou součástí procesorů 6. až 10. generace byly odsunuty do kategorie legacy support model, tedy jsou oficiálně považované za ty zastaralé. Což znamená, že namísto poměrně častých aktualizací, někdy dokonce v návaznosti na konkrétní videohry, budou nově aktualizovány maximálně jednou za kvartál. A některé z nich vůbec, s výjimkou aktualizací týkajících se kritických bezpečnostních zranitelností.

Víte, jaký je skutečný přínos vašich AI projektů?

Nejste-li si jistí, tyhle změny se vás týkají, máte-li počítač s modelovým číslem procesoru začínajícím na číslovku 6 – 10, jako je například i5–6400. Ať už jde o procesory Core, Atom nebo Pentium. Rozsah grafických karet zahrnuje série Intel HD Graphics 500 a 600, Intel UHD Graphics, UHD Graphics 600 a grafiky Intel Iris Plus. 


Češi na špici v zájmu o dark web
Přečtěte si také:

Češi na špici v zájmu o dark web

Tyto procesory byly prodávány výrobcům v letech 2015 – 2020, ačkoliv počítače, které je využívají, mohou být přirozeně mladšího data výroby než procesory samotné.

special_kyberutoky

Systém stahování grafických ovladačů se nemění, až na to, že nově budou k dispozici dva typy: ovladače pro procesory 10. generace a starší a ty pro procesory 11. generace a novější. Rozhodnutí Intelu nejspíš v daný moment nějak závratné množství uživatelů neovlivní, jelikož ti, kteří hrají videohry na počítačích s integrovanou grafikou si jsou nejspíš dobře vědomi jejích možností. 

Problém může nastat až s nově vydávanými hrami, pro které nebudou mít starší integrované grafiky adekvátní ovladače a nebudou tak zvládat držet krok.