Hlavní navigace

Intel vyklízí pole Qualcommu, nebude vyrábět 5G modemy pro chytré telefony

 Autor: © Gordon Bussiek - Fotolia.com
Z urovnání sporu mezi Applem a Qualcommem odchází poražený zejména Intel. Ten v návaznosti na ukončení sporů mezi dvěma giganty okamžitě oznámil, že ukončuje vývoj 5G modemů pro chytré telefony.
Zuzana Bičíková 29. 4. 2019

Sdílet

Mírová dohoda mezi Applem a Qualcommem z minulého týdne výrazným způsobem ovlivnila i Intel. Jelikož se Apple vrátí k modemům od Qualcommu, Intel obratem oznámil, že s okamžitou platností ukončuje vývoj 5G modemů pro chytré telefony.

Jsme rádi za příležitost v oblasti sítí páté generace, nicméně v segmentu modemů pro chytré telefony začalo být zřejmé, že zde není žádná přímá a jasná cesta k ziskovosti,“ uvedl v tiskové zprávě šéf Intelu Bob Swan.

Swan dodal, že 5G zůstává i nadále strategickou prioritou společnosti a že Intel bude i do budoucna rozvíjet svůj byznys se síťovou infrastrukturou pro sítě nové generace. S intelími 5G modemy pro mobily je ovšem konec.

Firma se chce podle svých slov soustředit výhradně na 4G a 5G modemy pro počítače, segment IoT a na různá další zařízení. Zároveň dodala, že bude i nadále plnit své současné závazky v oblasti 4G mobilních modemů.

Nejhlasitěji se směje Qualcomm

Za ukončením vývoje 5G modemů podle kuloárních informací stojí i fakt, že Intel měl dlouhodobě problémy s návrhem takového modemu, který by uspokojil požadavky výrobců chytrých telefonů co do velikosti a výkonu.

Co z toho vyplývá? Intel svým rozhodnutím prakticky vyklidil pole Qualcommu. Ten nedávno oznámil druhou generaci 5G modemu X55, jenž dosahuje rychlosti až 7 GB/s a nabízí kompatibilitu se síťovými pásmy ve světě.  

Do karet Qualcommu nahrává také fakt, že jeho největší konkurenti – Huawei a Samsung – mají k dominanci na americkém trhu daleko. Čínský výrobce čelí tlaku ze strany úřadů a modemy Samsungu jsou určené primárně pro telefony neamerické produkce.

Zdroj: IDG News Service