Hlavní navigace

Intel vyšetřuje možnou chybu ve svých SSD discích

18. 7. 2011

Sdílet

Společnost Intel má možná další problém a po nepříjemné chybě v čipsetech pro procesory Sandy Bridge jde tentokrát o SSD disky řady 320.

V současnosti Intel totiž zjišťuje příčinu selhávání těchto disků a také nabízí zákazníkům výměnu postižených disků do doby, než bude problém vyřešen.

Na fóru Intelu si uživatelé konkrétně stěžují na problém se selháním disků řady SSD 320 kdy v důsledku potíží s napájením dochází ke ztrátě dat. Navíc po selhání některé z disků hlásí kapacitu jen 8 MB.

Mluvčí Intelu Daniel Snyder našim americkým kolegům potvrdil, že jeho společnost v současnosti prověřuje problém a pokud uživatelé budou mít nějaký problém, mají okamžitě zavolat na linku podpory. Společnost také poskytuje podporu v podobě chatu a uživatelům mají být zasažené disky vyměněny za nové.

Solid State disky Intelu řady 320 byly uvedeny v březnu a jsou používány na počítačích PC i Mac. K dispozici jsou v kapacitách 40 GB až 600 GB a v recenzích byly poměrně pozitivně hodnoceny a přinesly výrazný nárůst zejména v oblasti rychlosti zápisu dat. Více viz článek Test: Nové SSD disky řady 320 od Intelu v praxi. Intel měl se svými SSD problémy již v minulosti a v roce 2009 z důvodu potíží s disky X25-M byl nucen vydat upgrade firmwaru. Zda bude nově objevený problém s disky řady 320 také opravitelný aktualizací firmwaru není zatím jasné.

Byl pro vás článek přínosný?