Hlavní navigace

Inteligentní bezpečnostní systém Netatmo

7. 10. 2019

Sdílet

 Autor: Netatmo
Netatmo zlepšuje zabezpečení domácností pomocí nového inteligentního bezpečnostního systému s kamerou

Bezpečnostní systém se skládá z inteligentní interiérové kamery, interiérové sirény a snímačů pro detekci otevření oken a dveří. V případě pokusu o vloupání dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone a siréna automaticky spustí alarm o síle 110 dB.

Netatmo

Inteligentní interiérová kamera Netatmo upozorní uživatele v reálném čase prostřednictvím oznámení na mobilní telefon. Díky technologii rozpoznávání obličeje dokáže kamera rozlišit mezi známou a neznámou tváří, zvířetem či pohyby, kterým není třeba věnovat pozornost. Když kamera detekuje neznámou tvář, dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události.

Inteligentní snímače pro detekci otevřených oken a dveří zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující pokus o jejich otevření. Uživatel okamžitě dostane upozornění na svůj smartphone, například

„Zjištěn pohyb u kuchyňského okna“.

Inteligentní snímače umožňují uživateli kontrolu stavu dveří a oken přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho.

Inteligentní interiérová siréna funguje s kamerou a inteligentními snímači. Když kamera zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud snímače zjistí pohyb u dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB.

Uživatel dostane v reálném čase přesné oznámení na svůj smartphone, například „Zjištěna neznámá osoba“, spolu s videozáznamem z kamery.

Uživatel si může nastavit parametry bezpečnostního systému v aplikaci Netatmo Security podle svého a dostávat pouze užitečná upozornění. Například si může naprogramovat alarm tak, aby se podle různých kritérií spouštěl, když není doma. Z aplikace lze také aktivovat různé předem nahrané zvuky, jako je štěkání nebo pravidelné pípání, které vyvolají iluzi, že obyvatelé jsou doma a tím odradí lupiče.

Pro zjednodušení se bezpečnostní systém automaticky zapne, když uživatel opustí dům, a zase se vypne po jeho návratu. Toto umožňuje technologie rozpoznávání obličeje inteligentní interiérové kamery, kdy systém zachytí přítomnost uživatelů doma a sám se vypne.

Uživatel může také deaktivovat upozornění zasílaná inteligentními snímači, ve chvíli jsou doma rodinní příslušníci. Nedostává tedy zbytečná oznámení, pokud někdo z rodiny otevře okno, aby vyvětral.

Všechny funkce inteligentního bezpečnostního systému s kamerou jsou k dispozici zdarma. Za používání systému nebo přístup k jeho informacím se nevyžaduje žádné předplatné ani další poplatky.

Pořízené videozáznamy se ukládají lokálně na interní kartu typu microSD. Lze je také automaticky přeposílat a archivovat na osobním Dropboxu či FTP serveru uživatele.

Snadná a rychlá instalace

Inteligentní bezpečnostní systém s kamerou Netatmo se instaluje velmi snadno. Pro připojení různých produktů si uživatel stáhne do svého smartphonu aplikaci Netatmo Security. Umístí kameru a sirénu ke vchodu a připevní inteligentní snímače na dveře a okna, která chce monitorovat. Uživatel si může nainstalovat až 12 snímačů.

Cloud22

Cena a dostupnost

Inteligentní interiérová kamera je k dostání za doporučenou obchodní cenu 5 999,99 korun, Inteligentní interiérová siréna za 1 999,99 korun a balení 3 kusů inteligentních snímačů pza 2 599,99 korun.