Hlavní navigace

Invictus

21. 9. 2010

Sdílet

 Autor:
Za svůj hrdinský boj proti apartheidu strávil 27 let ve vězení. Co udělal Nelson Mandela po svém zvolení do funkce prezidenta Jihoafrické republiky?

Invictus: Neporažený

(Invictus)

Drama, USA, 2010

Hrají: Morgan Freeman, Matt Damon

Režie: Clint Eastwood

Napínavý pravdivý příběh jednoho sportovního triumfu

Info o filmu (distributor): Za svůj hrdinský boj proti apartheidu strávil 27 let ve vězení. Co udělal Nelson Mandela po svém zvolení do funkce prezidenta Jihoafrické republiky? Odmítl pomstu, odpustil všem, kteří ho utiskovali a začal hledat národní soudržnost na velmi nezvyklém poli rugbyového hřiště. Clint Eastwood (Nejlepší režisér roku 2009 podle National Board of Review’s) režíruje inspirující příběh o skutečné lidské velikosti: Týmu i celého národa.

V roli, která mu přinesla cenu National Board of Review’s pro nejlepšího herce a nominaci na Oscara,  Morgan Freeman jako Nelson Mandela žádá kapitána národního týmu (Matt Damon nominovaný na Oscara jako nejlepší herec ve vedlejší roli) a jeho podceňované spoluhráče, aby dokázali nemožné a získali Světový pohár. Jeden tým, jedna země. Univerzální jazyk sportu nikdy nezněl tak výmluvně jako v Eastwoodově filmu Invictus: Neporažený.

Bonusy:

Bonusový materiál exkluzivně na Blu-Ray

  • Clint Eastwood natočil působivý film o týmu a lidech, kteří vyslyšeli výzvu a dosáhli velikosti. Morgan Freeman se představuje v roli Nelsona Mandely, který žádá kapitána národního rugbyového týmu (Matt Damon) a jeho mužstvo, aby udělali nemožné a vyhráli Světový pohár.
  • Detailní Obraz v obraze – Projděte natáčení filmu s těmi, kteří tuto ságu skutečně prožili a s herci a štábem.

(Clint Eastwood vysvětluje, co ho na tomto důležitém příběhu přitahovalo a jak ho převedl na filmové plátno. Exkluzívní bonus, vyprávěný slovy skutečných účastníků, obohacený postřehy herců a filmařů, je nezapomenutelnou zkušeností pro fanoušky rugby, historie a Clinta Eastwooda.)

  • Mandela a Morgan - Seznamte se s legendárním vůdcem, tak jak ho během příprav na film poznal Morgan Freeman
  • Faktor jménem Eastwood - Clint Eastwood se ohlíží za svými filmy a kariérou.
  • Další bonusový materiál

Matt Damon hraje rugby – Proměna hollywoodské hvězdy v hráče rugby.

  • Invictus: Upoutávka

Zvuková verze/formát: čeština 5.1, maďarština 5.1, polština 5.1, turečtina 2.0

Obrazový formát: 16:9

Titulky: české, turecké, slovinské, srbské, rumunské, polské, maďarské, hebrejské, arabské, řecké, anglické pro neslyšící

Délka: 134 min.

26.7. – videopůjčovny

4.8. – prodej

Doporučená cena 699 Kč

Distribuce: Magic Box

Česko-Slovenská filmová databáze

skoleni