Hlavní navigace

iOS 4.3.3 opravuje problémy s informacemi o poloze uživatele

5. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Apple vydává aktualizaci iOS 4.3.3 poté, co bylo minulý měsíc zjištěno, že zařízení s tímto operačním systémem odesílají společnosti data o poloze uživatelů.

Jak Apple slíbil minulý týden, iOS 4.3.3 přináší tři opravy, které se týkají databáze informací o poloze uživatele na zařízeních s tímto operačním systémem. Množství ukládaných informací o pozici uživatele se nově sníží (první oprava), nebude se již zálohovat do počítače při synchronizaci iOS zařízení s iTunes, takže tyto informace nebudou přístupné každému uživateli počítače (druhá oprava). Pokud uživatel Polohové služby v nastavení iOS vypne, jejich databáze v zařízení se vymaže (třetí oprava). Apple také představil plán, podle kterého bude informace o poloze uživatelů v zařízeních s iOS šifrovat. Toho se však nejspíše dočkáme až v iOS verze 5.

Aktualizace iOS 4.3.3 je dostupná pro iPhone 3GS/4, iPad, iPad 2 a třetí a čtvrtou generaci iPodu touch. Vlastníci přístrojů iPhone 3G a iPod touch druhé generace se updatu nedočkali. Podporována není ani CDMA verze iPhonu 4, což se však uživatelů z České republiky netýká. Tato verze na rozdíl od GSM iPhonu 4 pravděpodobně ani data o poloze neukládala. Stahovat lze prostřednictvím iTunes.

cyber23

 

Úvodní foto: © Anyka - Fotolia.com

Byl pro vás článek přínosný?