Hlavní navigace

iOS 5.0.1 by měl opravit řadu chyb

8. 11. 2011

Sdílet

 Autor:
Mobilní systém iOS 5 se i přes dlouhou dobu příprav zrovna nepovedl a obsahuje celou řadu chyb. Apple proto chystá verzi iOS 5.0.1, která by měla být dostupná v horizontu několika týdnů.

Apple již v uplynulém týdnu uvolnil beta verzi iOS 5.0.1 a podle posledních informací zde kromě jiného (viz dále) hodlá opravit i chybu s využitím tzv. Smart Coveru pro iPad 2. Jedná se o magnetický ochranný kryt displeje, který lze flexibilně rolovat a použít jej třeba jako stojánek. Bližší informace najdete (v češtině) na webu Applu na adrese http://www.apple.com/cz/ipad/smart-cover/.

Nicméně jak upozornil web 9to5Mac, Smart Cover může být zneužit k překonání passkódu iPadu 2 (jde o číselný kód, kterým je tablet zamčený). Problém zachycuje následující video.Útočník sice nezíská přístup k celému přístroji, ale jen k poslední aplikaci, která byla spuštěna před přechodem do režimu spánku. Oprava chyby se Smart Coverem je ale i tak z hlediska bezpečnosti iPadu 2 poměrně prioritní. Mezi další záplaty má patřit oprava chyby s rychlým vybíjením baterie, jež se projevuje zejména u nových modelů smartphonů iPhone 4S při zapnutí funkce Nastavení časového pásma. Více najdete v článku Chyba v iOS 5 způsobuje problémy s výdrží baterie iPhonu.

Mezi další novinky v iOS 5.0.1 by měla patřit podpora nových gest a Apple údajně dále chystá opravu chyb, které se objevily v souvislosti se službou iCloud nebo hodlá také zlepšit rozpoznávání hlasu u problematické služby Siri. Někteří testeři totiž tvrdí, že špatně je rozpoznání až 30 % hlasových příkazů.