Hlavní navigace

IP kamera Xiaomi Yi

13. 4. 2015

Sdílet

 Autor: Xiaomi
Nová IP kamera předznamenává nástup produktů Xiaomi pro chytrou domácnost na evropský trh. Prostřednictvím kamery můžete kdykoli zkontrolovat svůj domov a dokonce reagovat na vzniklou situaci.

Základní funkcí kamery Xiaomi Yi je monitoring sledovaného prostoru. Tak jako všechny produkty Xiaomi je i tato kamera napojena na aplikaci v mobilním telefonu a komunikuje s okolím bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi. Díky tomu lze kameru ovládat na dálku skutečně odkudkoli tím nejpřirozenějším způsobem, který je v dnešní době k dispozici. Po zapojení kamery do napájení a instalaci software do smatphonu stačí obě zařízení propojit a vše je připraveno k použití.

Xiaomi Yi

Xiaomi Yi je jedním z prvních produktů Xiaomi pro chytré domácnosti, které se reálně dostávají na evropský trh. S jeho využitím máte kdykoli možnost zkontrolovat prostor před kamerou a díky vestavěnému mikrofonu můžete slyšet zvuk ze sledované místnosti. V případě potřeby lze také prostřednictvím aplikace v telefonu promluvit do kamery. Nahrát video nebo zachytit snímek dění před kamerou je otázkou pouhého doteku displeje smartphonu.

Pro komunikaci s kamerou jsou k dispozici dvě aplikace, obě mohou uživatelé získat na stránkách . Tu jednodušší přeložila komunita MIUI CZ&SK, která se stará o lokalizaci veškerého software, do české i slovenské mutace. Jejím prostřednictvím můžete kompletně ovládat kameru, zachytit statický snímek nebo video, či promluvit odkudkoli přes telefon do kamery. Druhou aplikaci, která byla původně k dispozici pouze v čínštině, přeložili členové české a slovenské komunity MIUI prozatím do angličtiny. Jedná se o komplexní nástroj k ovládání všech produktů chytré domácnosti Xiaomi. Tento nástroj umožňuje navíc při detekci pohybu v místnosti nahrávat video na vloženou paměťovou kartu microSD. V kombinaci s chytrým routerem Xiaomi lze video zachycené kamerou nahrát také bezpečněji na úložný prostor síťového disku mimo kameru.

special_kyberutoky

Xiaomi Yi snímá video v rozlišení 1280 x 720 bodů se snímkovou frekvencí 20 obrázků za sekundu. Její širokoúhlý objektiv zachytí obraz v zorném úhlu 111°.

Tato IP kamera se následně bude moci zapojit do komplexního systému zabezpečení se sestavou bezpečnostních senzorů, které společnost Xiaomi uvedla před nedávnem. Xiaomi Yi je k dostání za cca 1 000 Kč.