Hlavní navigace

iPad 2 má v pátek dorazit do Česka

22. 3. 2011

Sdílet

ČR patří do první skupiny zemí mimo USA, kde se má iPad 2 začít prodávat, i když chyba s datem uvedení na náš trh způsobila řadu nejasností.

Apple totiž na svých českých webových stránkách původně uvedl termín uvedení iPadu 2 v ČR na 25. dubna, nicméně podle posledních informací šlo o chybu v překladu a Apple původní stránku opravil a potvrdil začátek prodeje na tento pátek, tedy 25. března. A to i přes značný nedostatek tohoto tabletu, kdy Apple nedokáže vyrábět dost přístrojů pro pokrytí poptávky uživatelů. Problémem je nejen nečekaný zájem uživatelů, ale také množství použitých komponent, vyráběných v japonských továrnách zasažených přírodní katastrofou. Více viz článek Apple má kritický nedostatek iPadů 2, nedokáže uspokojit poptávku.

Spekulace o opoždění uvedení iPadu 2 v dalších zemích se objevují již od jeho uvedení v USA, kde se dodací doba pohybuje již v řádu 5 týdnů a podle analytiků Apple bude schopen zvládnout situaci zhruba až za jeden až dva měsíce. S uvedením v dalších zemích se navíc situace s dostupností podle některých komentátorů ještě zhorší. 25. března by konkrétně měl být kromě ČR uveden iPad 2 také v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Řecku, Maďarsku, Islandu, Irsku, Itálii, Lucembursku, Mexiku, Holadnsku, Novém Zélandu, Norsku, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a také ve Velké Británii. Uvedení v Japonsku, které bylo také původně v první vlně, bylo zatím odloženo.

Apple také informoval, že během jednoho až dvou týdnů chce vydat iOS 4.3.1, který má opravovat některé z chyb v iOS 4.3, který debutoval spolu s uvedením iPadu 2, ale lze jej použít i na přístrojích iPhone. Mezi chyby, které má iOS 4.3.1 opravit, patří např. problém s NTLM autorizací v aplikacích a na webu, dále se jedná o chybu, která má opravit nemožnost rozpoznání gyroskopu v iPadu 2 aplikacemi třetích stran či „zranitelnost“ umožňující tzv. jailbreak tabletu iPad 2.