Hlavní navigace

iPad 2: Termín uvedení nové generace tabletu odhalen

23. 1. 2011

Sdílet

Termíny pro dodavatele základních desek pro nový iPad poodhalují, kdy začne masová výroba a následně i prodej druhé generace tabletu.

Web Digitimes reportoval, že Apple získal tři další výrobce PCB desek s vysokou hustotou propojením, díky čemuž je těchto výrobců dohromady již sedm. Apple se tak pravděpodobně chce vyhnout tomu, že nezvládne pokrýt poptávku po novém tabletu. Tito výrobci by měli od konce února či od začátku března dodávat základní desky v omezeném množství a masové dodávky mají začít dubnu. Z toho naši kolegové z britského Macworldu usuzují, že právě na duben připadne i uvedení tohoto nového tabletu.

Macworld již minulý týden informoval o možnosti uvedení tabletu iPad 2 na americký trh v dubnu a na další trhy by pak mohl dorazit s obvyklým zpožděním v červenci. Apple totiž údajně nechce uvedení druhé generace iPadu příliš protahovat, zejména proto, že svoje přístroje chystají brzy prodávat konkurenční výrobci, jako je Motorola či RIM. Také tito výrobci budou pro svoje přístroje potřebovat PCB s vysokou hustotou propojení, takže Apple se možná chce získáním dalších dodavatelů jednoduše ujistit, že dostane svoje zboří jako první v řadě a že termín uvedení iPadu 2 nebude narušen.

Poptávka po tabletu iPad po jeho uvedení v roce 2010 výrazně předčila očekávání analytiků. Za poslední čtvrtletí jich Apple prodal 7,33 milionů kusů a očekává se, že poptávka po druhé generaci bude opět velmi vysoká. Apple nechává v tajnosti nové funkce, které tyto tablety budou obsahovat, čímž okolo nich vytváří tajemnou atmosféru a zvyšuje očekávání, které je s nimi spjata. I když se často spekuluje o výrazném zvýšení rozlišení displeje oproti první generaci iPadu, někteří komentátoři tvrdí, že se jedná o velmi nepravděpodobný krok zejména kvůli nutnosti úprav existujících aplikací. iPad 2 by měl disponovat novým iOS 4.3 (více o něm viz článek Apple představil iOS 4.3 s řadou nových funkcí) a také kamerou pro videohovory.