Hlavní navigace

iPad 3 má přijít s AMOLED displejem od Samsungu

31. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Tim Cook, který v současnosti vede Apple místo Steva Jobse, podle reportu nedávno probíral svoje plány se Samsungem. Údajně má jít o možnost nasazení AMOLED displejů v příští generaci iPadu.

Informaci přinesl list Korea Herald, podle nějž Apple chce osazovat chystané tablety iPad 3 AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode) displeji od Samsungu. Současné modely iPadu používají IPS displeje, nicméně technologie AMOLED je považována za jednu z nejlepších, jaké jsou k dispozici. Samsung využívá tuto technologii u svých smartphonů Galaxy S2, ale zatím ne v tabletech. Nicméně v budoucnu by mohl o širším využití AMOLED displejů také uvažovat, zejména pro zvýšení konkurenceschopnosti svých tabletů vůči iPadu od Applu.

AMOLED technologie je považována za nadřazenou klasické LED technologii, zejména pro svoji nižší spotřebu, vyšší obnovovací frekvenci a kvalitu zobrazení. Ovšem výroba je také o hodně dražší a AMOLED displeje jsou náchylnější k degradaci oproti LCD.

Samotný Samsung pak má v oblasti tabletů dalekosáhlé plány a nedávno představil například 10,1“ tabletový displej s rozlišením 2 560 x 1 600 obrazových bodů a se spotřebou o 40 % nižší, než u starších modelů. Tento displej by se měl objevit v tabletech Samsung Galaxy Tab 10,1, díky čemuž tyto přístroje nabídnou pětinásobné rozlišení oproti iPadu.

V uplynulých dnech také proběhla médii kuriózní zpráva ohledně Samsungu a Applu, neboť Samsung se na Applu dožaduje specifikací nové generace iPhonu a iPadu, aby údajně nedošlo ke kolizi zájmů s jeho chystanými budoucími modely. Nedávno totiž federální soud přikázal Samsungu dodat vzorky a specifikace chystaného tabletu Galaxy a telefonu Infuse, neboť Apple jej obvinil z porušení jeho patentů. Samsung se tak podle svých slov chce prostudováním přístrojů Applu vyhnout tomu, aby nemohl být v budoucnosti nařčen z jejich okopírování.