Hlavní navigace

iPad 3 přijde možná již v říjnu a se super displejem

 Autor:
Jednou z hlavních novinek třetí generace tabletu iPad má být displej se super-vysokým rozlišením, kterého se uživatelé u iPadu 2 nedočkali.
Martin Noska 5. 7. 2011

Sdílet

Podle dostupných informací by se iPad 3 měl objevit na trhu již začátkem podzimu, pravděpodobně spolu s novou generací smartphonu iPhone. Podle reportu tchajwanského ekonomického deníku bude iPad 3 disponovat šestkrát vyšším rozlišením než iPad 2. Web Digitimes pak hovoří o rozlišení 2048 x 1536 bodů, což by byl čtyřnásobek oproti 1024 x 768 u iPadu 1 a 2. V každém případě půjde s největší pravděpodobností o Retina displej, který Apple nasadil u iPhone 4.

Důvod uvedení nové generace iPadu je prostý. Apple má skutečný úspěch a iPad 2 se prodává neuvěřitelným tempem. Ve třetím kvartálu to má být 12-14 milionů kusů, což je výrazný nárůst oproti 7-9 milionům v druhém čtvrtletí 2011. O těchto číslech si jiní výrobci tabletů mohou nechat zdát a objevily se již analýzy, že Apple v roce 2012 předčí v prodeji mobilních počítačů i takového giganta, jako je HP. Více viz článek na našem sesterském ChannelWorldu Apple jako jednička v prodeji mobilních PC v roce 2012?

HP pravděpodobně příliš nepomůže ani minulý týden uvedený tablet TouchPad s WebOS, který analytici sice považují za zajímavou alternativu k iPadu, resp. k tabletům s Androidem, ale rekordní prodeje u něj neočekávají. Více viz Tablet HP TouchPad v prodeji, ale bez přílišných ovací. Pro Apple hraje kromě stále slabé konkurence i velký počet distupných aplikací určených speciálně pro iPad, kterých je nyní již více než 100 000. I když by uvedení iPadu 3 nemělo nic bránit, někteří komentátoři tvrdí, že logickou strategií Applu by bylo teprve několik měsíců starý iPad 2 udržet na trhu do vánoční sezóny a iPad 3 pak nabídnout na začátku roku 2012. Více by mělo být jasné během následujících týdnů, kdy několik průmyslových pozorovatelů a analytiků slibilo sledovat a komentovat situaci ohledně Applu.