Hlavní navigace

iPhone 11 Pro je tu

11. 9. 2019

Sdílet

 Autor: Apple
Zaslouží si nové modely iPhonu označení Pro? Přinášíme vám pět důvodů, proč si myslíme, že ano.

Apple po měsících dohadů konečně představil nový iPhone, v jehož označení najdeme dodatek indikující, že jde o telefony pro profesionály. Ve skutečnosti jde o dva nové telefony: iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Velkolepé pojmenování však doprovázejí i adekvátní očekávání, co přesně je však iPhone 11 Pro za zařízení?

Jeho součástí není ani USB-C port ani smart connector známý z iPadu Pro. Ve své třídě nedominuje rychlostí jako třeba Mac Pro ani nepřináší funkční novinku jakou byl pro MacBooky Pro před časem Touch Bar. Popravdě, při prvotním pohledu nový iPhone zase až tolik „pro“ novinek ve srovnání například s iPhone XS nebo XS Max nepřináší. Přesto, v součtu s novými funkcemi standardní verze iPhonu 11, představuje verze Pro silný telefon pro náročné uživatele. Shrnujeme pro vás pět důvodů proč.

 

Displej

Applovské OLED dipsleje už sice nejsou žádnou novinku, ty v Pro řadě se však zařadí mezi ty v současnosti nejlepší na trhu. A ač postrádají funkci ProMotion známou z iPadů Pro, pořád představují krok vpřed. Apple nový displej pojmenoval Super Retina XDR a slibuje několik vylepšení, včetně nejvyššího PPI ze všech iPhonů, dvojnásobné contrast ratio 2 000 000 : 1, maximální jas 1200 nitů a o 15 % vyšší energetickou úspornost. To vše při vyšší odolnosti skla, než jakou disponuje „běžný“ iPhone 11.

 

Baterie

Životnost baterií iPhonů je už tak úctyhodná, ovšem iPhone 11 Pro ji ještě zvyšuje. Modely XS a XS Max dokázaly přehrávat video až čtrnáct hodin, u nového Pro je to ještě o čtyři hodiny více, u Pro Max dokonce o pět.

 

Nabíječka

Apple po jedenácti letech konečně dospěl k názoru, že 5W adaptéry náročným uživatelům nestačí. S iPhone Pro tak dostanete 18W adaptér, který je jinak nutné dokupovat. Pro názornost: s 18W adaptérem dobijete 50% baterie iPhonu XS za necelou půlhodinu.

 

Fotoaparát

Právě špičkový fotoaparát je hlavním důvodem, proč se Apple nezdráhal použít označení Pro. Poprvé je součástí iPhonu fotoaparát se třemi snímači zaručujícími mimo jiné skutečně široký úhel snímání. Fotit půjde s využitím jen jednoho z nich nebo s využitím všech současně. Přimyslete k nim noční režim iPhonu 11, slofies nebo nástroje pro editaci videa a s iPhonem 11 Pro se vám do ruky dostane prakticky profesionální kamera.

 

Cloud22

Design

Na první pohled sice modely Pro vypadají stejně, při tom druhém si však lze několika menších vylepšení přece jen všimnout. Zejména pak matného povrchu, který už nebudou upatlávat otisky vašich prstů. A koneckonců, zmiňovaný trojitý fotoaparát vypadá ve skutečnosti o něco lépe než na v minulosti uniklých fotografiích.

Autor článku