Hlavní navigace

iPhone 3G má další problém: Probíjející adaptéry

Společnost Apple začala odebírat zpět napájecí adaptéry, které byly prodané spolu s novými iPhone 3G do poloviny července. Problematických adaptérů a tím i postižených uživatelů jsou údajně miliony. První verze adaptérů, které jsou odvozené z objemnějších verzí, používaných u předchozí generace iPhonů, mohou uživatele zasáhnout elektrickým proudem, neboť i po odpojení od sítě v nich může stále zůstávat elektřina.
Martin Noska 22. 9. 2008

Sdílet


Společnost Apple začala odebírat zpět napájecí adaptéry, které byly prodané spolu s novými iPhone 3G do poloviny července. Problematických adaptérů a tím i postižených uživatelů jsou údajně miliony.

Problém se naštěstí netýká českého trhu, kde se začal iPhone 3G prodávat až o více než měsíc později a všechny přibalené adaptéry v českých modelech by měly být v pořádku. Nicméně prvních 6 milionů uživatelů iPhonu 3G, prodaných v USA, Japonsku, Kanadě, Mexiku a několika zemích střední a jižní Ameriky již takové štěstí mít nebude.

Společnost Apple informovala, že první adaptéry, které jsou odvozené z objemnějších verzí, používaných u předchozí generace iPhonů, mohou uživatele zasáhnout elektrickým proudem, neboť i po odpojení od sítě v nich může stále zůstávat elektřina. Zatím žádné škody nebyly ohlášeny, nicméně Apple bude tyto první adaptéry měnit podle svých slov bezplatně, ale až od 10 října – a to buď ve značkových prodejnách a nebo po on-line žádosti prostřednictvím pošty. Pro výměnu si uživatelé mají připravit sériové číslo svého iPhonu, podle kterého bude identifikována postižená série.
Nenechte si ujít:
Video: Jaký je nový iPhone 3G od Apple?

iPhone 3G: Příjem signálu je údajně „v normě“

iPhone 3G: Kolik stojí jeho výroba?

iPhone 3G: Apple vydal další opravu, ale problémy přetrvávají

Apple: Firmware 2.1 pro iPhone 3G má vyřešit řadu problémů

Apple současně žádá uživatele, aby tyto malé adaptéry (které mají velikost jako konec zásuvky) přestali používat. Do té doby, než jim budou napáječe vyměněny, mají podle Applu nabíjet své iPhony 3G prostřednictvím USB kabelu po připojení k PC nebo Macu. Další alternativou je používat různé napáječe (např. do aut) dodávané třetími firmami, které jsou certifikovány pro iPhone.

Na uvedený problém nebyla vydána výstraha americkou komisí pro bezpečnost produktů, která před obzvlášť nebezpečnými a vadnými výrobky varuje.

Co se týká společnosti Apple, není to poprvé, co vyměňuje vadné součásti svých výrobků, protože minulý měsíc musela podobným způsobem řešit přehřívání baterií u iPodů nano prodaných na japonském trhu a například v srpnu roku 2006 oznámila, že bude měnit lithium-iontové baterie od Sony, použité v noteboocích PowerBook a iBook. Tehdy se problém týkal 1,8 milionů kusů. U iPhonů jde však o premiéru, neboť se jim zatím podobné chyby vyhýbaly.

Radost Applu z toho, že jen během prvního víkendu se podařilo prodat více než milion iPhonů 3G, tím získává trochu trpkou příchuť…