Hlavní navigace

iPhone 4: Bílé verze smartphonů stále v nedohlednu

17. 10. 2010

Sdílet

Fanoušky smartphonů od Applu již čekání na bílou verzi iPhonu dohání k šílenství a i když se již několik modelů podařilo zahlédnout, kdy se dostanou do prodeje, není zatím stále známo.

Apple původně v červenci, kdy začal prodával modely iPhone 4, oznámil, že bílá verze by se měla objevit koncem měsíce. V srpnu pak opět zopakoval, že bude koncem měsíce a nakonec oznámil, že přijde na trh později v tomto roce. Podle oficiální zprávy se výroba bílých modelů stala náročnější, než se původně očekávalo a obecně se má za to, že se nebudou lišit jen použitým plastem, ale že by v nich měl Apple odstranit problémy se špatným signálem, kterými se černý iPhone 4 brzy po svém uvedení na trh „proslavil“.

Již v srpnu byl jeden bílý model iPhone 4 hlášen z Kanady, ale nebylo jasné, zda se jedná o produkční model, prototyp nebo zda nejde jen o nějakou šikovnou „předělávku“. Minulý týden se pak objevila zpráva o dalším uživateli bílého iPhone 4, který jej měl na jakémsi „večírku v New Yorku“, přičemž pravděpodobně mělo jít paradoxně o akci Microsoftu, na níž byly oficiálně představeny Windows Phone 7. Fotografie uživatele s tímto přístrojem je k dispozici zde
http://www.pocket-lint.com/images/xsgF/white-iphone-snapped-new-york-0.jpg?20101015-175032 a informace o něm přinesl web Pocket-lint.com. Uživatel ale tomuto webu odmítl prozradit svoje jméno a bližší informace, ale byl kupodivu sdílný o tom, jaká je aktuální situace s bílými modely. Ty jsou podle něj v současnosti k dispozici jen v budově vedení Applu v Cupertonu, odkud některé ovšem mohly snadno uniknout.

Přístroj se podle zdroje vyznačoval nesourodou barvou, kdy tlačítko „home“ nemělo stejný odstín, jako přední strana telefonu a anténa byla zjevně řešená stejným způsobem, jako u černého modelu.