Hlavní navigace

iPhone 4 má bezpečnostní trhliny

10. 2. 2012

Sdílet

 Autor:
iPhony si procházejí menší bezpečností krizí. Nejprve jsme se doslechli, že síť Path si stahovala data z adresáře bez povolení uživatelů a ukládala je na své servery

iPhony si procházejí menší bezpečností krizí. Nejprve jsme se doslechli, že síť Path si stahovala data z adresáře bez povolení uživatelů a ukládala je na své servery.

Blog Peekay, věnující se bezpečnosti nyní píše o experimentu, který měl za cíl získat co možná nejvíce informací ze zamčeného smartphonu iPhone 4. Výsledky jsou na pováženou, pomocí hlasového ovládání se jim podařilo získat přístup ke kontaktům, profilovým obrázkům a dokonce si zavolat skrze FaceTime a to přesto, že bylo hlasové vytáčení v nastavení vypnuto.

Na první pokus vytočit číslo hlasem sice telefon zareagoval oznámením “Hlasové vytáčení je zakázáno”, stačilo nicméně zvolit nouzová volání a poté příkaz zopakovat. Telefon vyhledával v kontaktech a zobrazil požadované číslo. iPhone se poté pokusil zavolat, spojení nicméně nebylo navázáno.

To ovšak není všechno. Když totiž testeři místo příkazu volat zkusili “FaceTime” byl hovor navázán a to včetně videa. To není pro zamknutý iPhone dobré vysvědčení.

cyber23

Apple na opravě pracuje a s příchodem iOS 5.1 by již vše mělo být v pořádku. Do té doby si raději pořádně hlídejte svůj iPhone.

 

Byl pro vás článek přínosný?