Hlavní navigace

iPhone 4 má problém se slabým signálem

27. 6. 2010

Sdílet

Uživatelé nedávno uvedeného smartphonu iPhone 4 od Applu si začínají stěžovat na první objevený problém – nízkou kvalitu signálu u tohoto přístroje v okamžicích, kdy jej drží v ruce.

Problémy provázely i uvedení předchozích generací těchto přístrojů, například iPhone 3G měl problém s připojením do 3G sítí a tento nedostatek byl odstraněn až po vydání několika nových revizí firmwaru, model 3GS se zase přehříval. U modelu iPhone 4 pak zjevně bude problémem anténa.

Stížnosti uživatelů na kvalitu signálu se množí a proto se i samotný Steve Jobs, CEO Applu, rozhodl podat vysvětlení prostřednictvím e-mailu. Podle něj je problémem držení přístroje a uživatelé by se proto měli vyvarovat držení telefonu v dolním levém rohu.

Uživatelé si ovšem stěžují na špatný signál i v případě, že nově uvedený přístroj drží za boční kovové strany, které slouží iPhonu 4 právě jako anténa pro příjem signálu. Uchopení pak může mít za následek výrazné zhoršení kvality signálu a to ze 4-5 čárek až na nulu, ale podle Applu se jedná o typický jev pro prakticky každý bezdrátový telefon, neboť na každém se najde místo, po jehož zakrytí kvalita signálu klesne.

Problém potvrzují i naši američtí kolegové, kteří jeden z prvních iPhonů 4 vyzkoušeli a reportují, že kvalita signálu je odlišná, když přístroj leží na stole nebo když jej držíte v ruce za boční strany, což je typická poloha při telefonování u řady uživatelů.

Apple doporučuje kromě vyhýbání se dotykům kovových částí také použití pouzdra, které přístroj izoluje. Výrobce například nabízí gumové pouzdro za "pouhých" 29 dolarů, které kryje právě boční strany přístroje, což podle některých komentátorů svědčí o tom, že Apple byl na tento problém již předem připraven. Přesto odmítá uznat, že by šlo o chybu.