Hlavní navigace

iPhone 4S je prý již ve fázi pokročilých testů

12. 6. 2011

Sdílet

Podle reportu je nová generace iPhonu, který bude označen pravděpodobně jako 4S a bude využívat iOS 5, již ve fázi pokročilých testů u amerického operátora Sprint.

I když Sprint je známý zejména svojí bezdrátovou sítí WiMax, je pravděpodobné, že nový iPhone bude podporovat jen bezdrátové 3G standardy HSPA+ a CDMA a že s WiMaxem Apple nepočítá příliš ani do budoucna.

Peter Misek, analytik společnosti Jeffries, již dříve potvrdil, že nový iPhone bude obsahovat jediný čip, schopný pracovat v obou typech sítí, ale WiMax prý podporovat nebude. Potvrzuje také nasazení dvoujádrového procesoru A5, který používají i tablety iPad 2. Agentura Reuters pak tvrdí, že produkce přístroje iPhone 4S začne v červenci a na trh by měl přijít během září. Informace se odvolává na tři údajně dobře zdroje.

Skutečný iPhone 5 pak přijde na trh až příští rok a na rozdíl od modelu 4S, který přinese jen minoritní zlepšení, by měl být opět výraznějším upgradem modelové řady smartphonů od Applu. Také samotný iOS 5, který byl představen tento týden na konferenci WWDC Applu, přináší jen drobnější vylepšení a žádné novinky například pro podnikové uživatele. Více o něm najdete v článku iOS 5 od Applu přináší spíše jen drobná vylepšení.

iPhone 5 by měl mimo jiné nabídnout již podporu po světě rychle nastupujícího standardu LTE, i když někteří analytici očekávají LTE až spolu s další generací pracovně nazývanou iPhone 6.

Byl pro vás článek přínosný?