Hlavní navigace

iPhone 4S odstartoval další nákupní šílenství

 Autor:
I přes počáteční kritiku a zklamání, které odhalení smartphonu iPhone 4S přineslo, se jeho uvedení neobešlo bez tradiční mánie kupujících a dlouhých front, v nichž někteří kupující čekali i několik dní.
Martin Noska 16. 10. 2011

Sdílet

První kusy iPhone 4S se začaly prodávat v některých zemích tento pátek (v ČR a na Slovensku by prodeje měl začít 28. října) a někteří zájemci opět neváhali vystát si dlouhou frontu, aby se mohli stát jedněmi z prvních majitelů lehce inovovaného smartphonu.

Naši britští kolegové se vydali do ulic Londýna, aby vyzpovídali nadšené zájemce stojící ve frontách. Například Craig Fox a Daniel James čekali před londýnským obchodem Applu v Regent Street neuvěřitelných 160 hodin a drželi svoje první a druhé místo ve frontě na iPhone 4S. Na třetím místě byl Michael Roberts, který našim kolegům řekl, že byl z čekání naprosto emocionálně vyčerpaný, ale že několikadenní čekání ve frontě před obchodem stálo za to.

V čele davu dychtícím po novém iPhone 4S od Applu stála také zájemkyně Orla, původně z Běloruska, která před obchodem čekala celé dva dny. Podle jejích slov to bylo poprvé, co se podobného čekání zúčastnila a pochvalovala si, jak místní obchody umožnili čekajícím přístup k toaletám a pití zdarma.

Před dalším londýnským obchodem v Covent Garden pak hovořili naši britští kolegové s Robem Shoesmithem, který zde čekal naprosto neuvěřitelných 10 dní a na chodníku před obchodem se dozvěděl i o smrti Steva Jobse, což pro něj prý bylo zdrcující zprávou. Videoreportáž našich kolegů z cesty Londýnem najdete pod článkem.

Jak již bylo řečeno na začátku, i přes prvotní kritiku si iPhone 4S získal velkou popularitu a po prvních kusech se jen zaprášilo. A to i přes skutečnost, že po hardwarové stránce se od svého předchůdce liší jen minimálně. Více viz článek iPhone 4S rozpitván – co se skrývá uvnitř?