Hlavní navigace

iPhone 5 bude odhalen dnes večer, na trhu je to znát

4. 10. 2011

Sdílet

 Autor:
Uvedení nové generace smartphonu iPhone od Applu, které je naplánováno na dnešek, je kromě očekávání doprovázeno i dalším efektem – uživatelé se ve velkém zbavují starších modelů.

Apple hodlá představit nový iPhone, který by měl nést označení iPhone 5, dnes v 10 hodin pacifického času přímo ve svém sídle v Cuppertinu, což už je v našich podmínkách večerní čas (více viz náš starší článek iPhone 5 bude oficiálně představen za méně než týden). Již nyní je podle Jeffa Trachsela, vedoucího marketingu ve společnosti NextWorth, zájem o nový přístroj viditelný a uživatelé se také snaží zbavovat svých současných iPhonů. NextWorth například nabízí 250 dolarů za jakýkoliv iPhone 4 s 16 GB nebo 32 GB paměti a nyní údajně objem přístrojů, které od uživatelů společnost vykoupila, vzrostl patnácti- až šestnáctinásobně oproti předchozímu období. NextWorth tak dokonce zaznamenal největší objem nákupů použitých iPhonů za jeden den.

Pokles atraktivity starších modelů smartphonu iPhone je logický, protože jakmile Apple představí nový model iPhone 5, přesune se zájem kupujících na něj a starší přístroje rychle ztratí na atraktivitě. A to i přes skutečnost, že iPhone 4 by měl plně podporovat nový iOS 5. Pokud tedy plánujete iPhone 4 koupit, je vhodné ještě chvíli počkat.

Také Anthony Scarsella, z konkurenční firmy Gazelle, která se zabývá obchodem s použitými telefony, říká, že počet obchodů se staršími iPhony se během minulého týdne zdvojnásobil. Tento nárůst podle něj nemá obdoby a Scarsella jej také jednoznačně spojuje s dnešním představením iPhonu 5 nebo možná iPhonu 4S Applem. Podle něj situaci vyhrotila skutečnost, že Apple opustil stávající model představení nových smartphonů v červnu. Trend se navíc dotýká i konkurenčních přístrojů BlackBerry a smartphonů s Androidem, kterých se nyní uživatelé také začínají zbavovat značně rychleji než dříve.

Scarsella říká, že pokud se uživatelé chtějí zbavit svého iPhone 4, mají možnost jej prodat za relativně dobrou cenu do té doby, než Apple uvede iPhone 5 na trh, což bude ještě několik týdnů pravděpodobně trvat. Jakmile totiž bude nový iPhone k dispozici, ceny starších modelů nenávratně propadnou.

Byl pro vás článek přínosný?