Hlavní navigace

iPhone 5 bude oficiálně představen za méně než týden

 Autor:
Apple to oznámil na své konferenci v kalifornském Cupertinu. Potvrdil tak informace, které internetem kolují již několik dní.
Filip Brůcha 29. 9. 2011

Sdílet

Prezentace nového iPhonu a současně i operačního systému iOS 5 má začít 4. října přesně v 10 hodin pacifického času, tedy v 19 hodin našeho času. S tímto datem přišel minulý týden také blog AllThingsD spravovaný vydavatelem, pod kterého spadá například i Wall Street Journal. Několik dalších zdrojů se později shodlo také na tom, že k oficiálnímu představení iPhonu 5 dojde v ústředí Applu a nikoliv v prostorách YBCA (Yerba Buena Center for the Arts) v San Francisku, kde již Apple několik produktů uváděl.

Kvůli přísnému utajení se toho o dalším iPhonu, pro nějž se automaticky vžilo označení iPhone 5, moc neví. Většina spekulací se však točí kolem řady nových funkcí a vylepšení. Mluví se například o více paměti pro aplikace nebo větším displeji.

Není proto divu, že ani často citovaní analytici příliš nevědí, co mají od nového iPhonu očekávat. „Upřímně si myslím, že moc nových věcí další iPhone nepřinese,“ říká například Ezra Gottheil z Technology Business Research. „Možná trochu širší a tenčí obrazovku. Určitě také bude lehčí a rychlejší,“ předpovídá. Různé drby se ještě zmiňují o lepší kameře. Podle Gottheila však není příliš prostoru na nějakou technologickou revoluci.

Co se operačního systému iOS 5 týče, Gottheil by v něm rád viděl zlepšené rozpoznávání hlasu, které by mohlo být použito k zadávání příkazů. Jeho očekávání nejsou neopodstatněná. V loňském roce totiž Apple akvizoval společnost Siri, výrobce aplikace osobního asistenta, za cenu 200 miliónů dolarů. Okamžitě se začalo debatovat o tom, jak by Apple mohl aplikaci od Siri zkombinovat s technologií společnosti Nuance, která je známá svým rozpoznávacím softwarem Dragon Dictate.