Hlavní navigace

iPhone: Levnější verzi smartphonu potvrzují další zdroje

20. 2. 2011

Sdílet

Nedávnou informaci o vývoji levnějšího modelu iPhonu od Applu potvrdil další zdroj. Vyvrací ale, že by se chystal nějaký menší model.

Konkrétně jde o report publikovaný v New York Times, který potvrzuje, že Apple pracuje na levnějším modelu svého smartphonu. Zdroj reportu má být obeznámen s plány Applu, ale přál si zůstat v tajnosti. Smartphone menších rozměrů, o němž se také spekuluje, ale prý Apple neplánuje a iPhone 5, který by měl být odhalen letos na tradiční vývojářské konferenci, by měl mít podobné rozměry, jako dosavadní přístroje.

Levnější verze iPhonu se má údajně lišit velikostí paměti či kvalitou vestavěného fotoaparátu. Report dále potvrzuje, že v budoucích modelech iPhonu má být obsaženo i pokročilé hlasové ovládání, které by se tak mohlo stát alternativou k virtuální klávesnici, se kterou nejsou všichni uživatelé zcela spokojení. Vývoj tímto směrem již komentátoři předpovídali podle toho, že Apple nedávno pomocí inzerátů poptával experta právě se zkušenostmi v této oblasti.

Kromě reportu společnosti Bloomberg (více viz článek Apple pracuje na levnějších verzích iPhonu), který předpovídal uvedení levnější verze iPhonu zejména pro udržení konkurenceschopnosti se smartphony s Androidem, které díky stále širší nabídce low-endových modelů pronikají mezi široké vrstvy uživatelů, se objevily i informace, že by Apple mohl chtít konkurovat Androidu i jiným způsobem. Mělo by jít např. o větší 4“ displej oproti současnému 3,5“ displeji, neboť zařízení s Androidem jsou k dispozici již s větší úhlopříčkou, než jakou nabízí Apple a pro některé uživatele to může být důležité kritérium pro jejich výběr.