Hlavní navigace

iPhone začíná v USA šlapat na paty Androidům

5. 7. 2011

Sdílet

 Autor:
Podle nové studie analytické společnosti Nielsen dohánějí ve Spojených státech amerických zařízení Apple iPhone v počtu prodaných kusů mašinky s Androidem.

I když vlastníci smartphonů s Androidem ve Spojených státech stále obklopují největší část trhu se smartphony (38 %), začíná v posledních měsících konkurence s nakousnutým jablíčkem svou ztrátu dotahovat. V únoru tohoto roku iPhony z nově prodaných smartphonů zaujímaly 10 %, v květnu to však bylo již 17 % a nyní Apple iPhone drží 27 procent prodaných smartphonů. Podle společnosti Nielsen za tím pravděpodobně stojí únorové vydání iPhonu 4 u amerického operátora Verizon.

Pokud vezmeme v úvahu, že poslední model iPhonu je více jak rok starý, je pravděpodobné, že se tržby společnosti Apple v tomto roce po vydání páté generace iPhonu (představena by měla být na podzim) ještě dramaticky zvýší. A pomoci by mělo i nadcházející vydání operačního systému iOS 5, jenž přinese celou řadu novinek.

Nielsen dodává, že lidé v USA v současné době kupují více chytrých telefonů, než kdy dříve. V květnu 2010 v USA smartphony zaujímaly 34 % prodaných mobilních telefonů, nyní to již bylo 55 %.