Hlavní navigace

iPhony budou rychlejší, Apple dnes uvolní očekávaný iOS 4.1

Steve Jobs, CEO společnosti Apple, potvrdil, že nová verze mobilního operačního systémy pro přístroje iPhone a iPod Touch bude uvolněna dnes, ve středu 8. září.
Martin Noska 8. 9. 2010

Sdílet

iOS 4.1 byl oficiálně představen minulý týden, současně s novou generací přístrojů iPod Touch a s několika informacemi o chystaném iOS 4.2, jenž by měl přinést například možnost bezdrátového tisku a multitaskingu pro tablety iPad. První testy nového iOS ukazují, že jde o poměrně povedenou verzi, která nejen opravuje několik nalezených chyb, ale odstraňuje i některé z problémů iOS 4.0.

Jedná se zejména o zrychlení běhu na starších modelech iPhone 3G, případně i 3GS, neboť jejich majitelé při upgradu na verzi 4.0 údajně zaznamenali výrazné zpomalení. Steve Jobs opravu této chyby citoval mezi novinkami, které iOS 4.1 přináší. Naopak web Lifehacker.com, který získal neautorizovanou verzi nového OS, ale podle provedených testů tvrdí, že zrychlení je jen minoritní. Mezi další novinky patří přidání funkcionality HDR pro lepší kvalitu fotografií nebo sociální sítě pro hráče. Bližší informace najdete v článku iOS 4.1: Zatím nejlepší operační systém pro iPhone?

Na rozdíl od dalších velkých vývojářů softwaru nemá Apple přesně stanovený den v týdnu, kdy vypouští nové verze svého softwaru a zatímco iOS 4.0 byl uvolněn v pondělí, u iOS 3.1 to byla středa a u verze 2.2 pak pátek. Nyní je to tedy opět středa.

Uniklý build iOS 4.1, který se dostal na internet a který měl k dispozici web Lifehacker.com, má délku mezi 308 až 590 MB dle typu, ale není zřejmé, jestli i produkční verze bude stejně velká. Během dneška by měla být v každém případě dostupná přes iTunes, kde si ji uživatelé mohou stáhnout ve Windows nebo pod Mac OS a synchronizovat se svým iPhonem či iPodem Touch a následně možné definitivně posoudit, k jakému zrychlení v reálných podmínkách došlo.