Hlavní navigace

Jak bude vypadat nová generace tabletu iPad?

12. 8. 2010

Sdílet

Analytici predikují uvedení nových generací přístrojů od Applu s parametry, kterými by měly disponovat. Jak bude vybavený nový iPad?

Analytik společnosti Digitimes Research, Mingchi Kuo, konkrétně předpovídá, že Apple přinese na trh novou generací iPadu v prvním čtvrtletí příštího roku. Tento nový model má být vybaven procesorem založeným na jádru ARM Cortex-A9 a 512 MB paměti. Nyní iPad používá vlastní procesor označený jako A4 s frekvencí 1 GHz, který je designovaný tak, aby nabídl co nejvyšší výkon při co nejnižší spotřebě. Využití designu Cortex-A9 ale může posunout možnosti iPadu ještě výrazně výše, neboť toto procesory na něm postavené mohou disponovat až čtyřmi výpočetními jádry a frekvencí až 2 GHz. Více informací o této architektuře najdete na webu společnosti ARM na adrese http://www.arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a9.php.

Analytik dále tvrdí, že Apple uvede na trh i 7palcovou verzi iPadu s IPS LCD panelem s rozlišením 1024 x 768, což je rozlišení, které nabízí i první generace iPadu, jen s menší hustotou bodů. Zdroje svých informací Mingchi Kuo ovšem neuvádí.

V reportu, který Mingchi Kuo zveřejnil, je dále zmínka o tom, že Apple připravuje iPhone pro společnost Verizon Wireless, který by pracoval s CDMA technologií (tu v ČR využívá například mobilní operátor U:fon) a dále také chystá redesign Apple TV, která by měla mít rozhraní podobné tomu u iPhonu. Verizon iPhone by měl být údajně ohlášen na veletrhu CES 2011 a prodávat by se mohl začít již od ledna příštího roku, Apple TV pak již o měsíc dříve.