Hlavní navigace

Jak koupit Bitcoin přes Coinbase? Poradíme vám!

27. 4. 2021

Sdílet

 Autor: {Number1411} / Shutterstock.com
Pořiďte si Bitcoin ve směnárně, která sama před nedávnem vstoupila na burzu.

Existuje hned několik způsobů, jak si pořídit Bitcoin - od jeho nákupu v Bitcoin automatu až po nákup na burze či v některé ze směnáren. A právě obstarání si Bitcoinu v jedné z nejpopulárnějších směnáren na světě Coinbase, která před nedávnem sama vstoupila na burzu, se budeme věnovat na následujících řádcích. Jak na nákup Bitcoinu?

Vytvoření a ověření účtu

Bez svého vlastního účtu se při nákupu Bitcoinu přes Coinbase neobejdete, proto si jej vytvořte. To uděláte tak, když na oficiálních stránkách směnárny Coinbase, kliknete na tlačítko Get Started, následně vyplníte své údaje a zvolíte Create account. Poté ještě ověřte váš e-mail kliknutím na odkaz, který vám přijde po registraci, a telefonní číslo - k vyplnění tel. čísla budete vyzváni v další části registrace. Poslední fází ověřování pak bude ověření vaší totožnosti. V případě nákupu kryptoměn skrze Coinbase tedy není možné zůstat úplně v anonymitě. To se ale dá považovat i za výhodu, neboť díky tomu můžete kdykoliv prokázat původ svých Bitcoinů.

K ověření totožnosti můžete použít některý z těchto dokladů: pas, řidičský průkaz, či občanský průkaz. Doklad můžete do systému nahrát třemi různými způsoby - buď pomocí webky, mobilního telefonu, nebo jej můžete nahrát jakožto oskenovaný obrázek. Nezapomeňte na ofocení obou stran průkazu, jinak vám bude žádost o vytvoření účtu zamítnuta. Jakmile vše odešlete, poté budete muset počkat několik hodin na schválení vaší žádosti. Pokud vám bude schválena, tak se již můžete přihlásit do svého účtu a začít s nákupem Bitcoinu.

Nákup Bitcoinu na Coinbase je opravdu snadný

Pro pořízení Bitcoinu se po přihlášení stačí přemístit na záložku Buy/Sell, kterou najdete v levém horním rohu pod logem Coinbase. Pokud takto nakupujete prvně, tak budete vyzváni k přidání platební metody. Na výběr máte z přidání bankovního účtu nebo platební karty Visa a Mastercard. V případě, že chcete ušetřit na poplatcích a nevadí vám delší zpracování platby, poté volte koupi Bitcoinu pomocí svého bankovního účtu. Pro možnost rychlého nákupu naopak volte platební kartu.

Po vyplnění všech potřebných údajů vámi zvolené metody již budete přesměrováni na stránku, kde celý nákup Bitcoinu dokončíte. Na ní už pouze zadáte, jaké množství Bitcoinu si chcete koupit, respektive kolik peněz chcete za nákup této kryptoměny vynaložit. Poté už stačí pouze kliknout na tlačítko Buy Bitcoin a váš první nákup je úspěšně za vámi. Pokud jste si zvolili platbu kartou, tak nakoupené Bitcoiny se vám rovnou objeví na vašem Coinbase účtu.

Na něm si můžete své kryptoměny uchovávat, případně si je z něj můžete poslat do své hardwarové peněženky. Stejně tak Bitcoin můžete kdykoliv na Coinbase prodat - to uděláte opět přes stejnou záložku jako nákup, akorát s tím rozdílem, že je potřeba vybrat Sell.

skoleni

Výhody nákupu Bitcoinu přes Coinbase

Hlavní výhodou pořízení Bitcoinu prostřednictvím Coinbase je jednoduchost a rychlost s jakou tak lze učinit. Jediným časově náročnějším procesem je ověřování vaší totožnosti, jinak ale nákup zabere sotva pár vteřin a je navíc plně intuitivní. Svou složitostí se nikterak neliší třeba od nákupu zboží na e-shopu, nákupu Bitcoinu skrze Coinbase se tedy není potřeba obávat.

Oproti ostatním směnárnám navíc Coinbase nabízí relativně nízké poplatky, obzvláště při platbě přes bankovní účet. Při částce do 200 dolarů (cca 4 300 Kč), vás poplatek za převod vyjde na přijatelné 3 dolary (cca 65 Kč). O trochu horší situace je při platbě kartou, tam je poplatek 3,99 % z celkové částky. Mezi další výhody nákupu přes Coinbase pak patří skutečnost, že se jedná o velkou a důvěryhodnou směnárnu, tudíž vám nehrozí, že byste byli podvedeni například tím, že by vaše peníze byly směněny za kurz neodpovídající realitě. Zkrátka nákup Bitcoinu pomocí směnárny Coinbase je rychlý a bezpečný.