Hlavní navigace

Jak rychle uvolnit místo na smartphonu s Androidem? - 8.díl

9. 10. 2018

Sdílet

 Autor: © moggara12 - Fotolia.com
Zbavte se jednou provždy a jedním klepnutím uložených souborů aplikací, vyčistěte si složku se staženými soubory, smažte nepotřebné mapy offline, zbavte se stažené hudby a veškerého dalšího zbytečného balastu.

Předcházející díl

 

Jen málo věcí je v životě tak frustrujících jako skutečnost, že vaše mobilní zařízení najednou odmítá nainstalovat aktualizace aplikací kvůli nedostatku místa. Na rozdíl od jiných životních situací se však jedná o problém, který se naštěstí dá snadno vyřešit. Stovky megabajtů či dokonce gigabajty místa se dají poměrně rychle uvolnit smazáním nepotřebných stažených souborů, vyhozením nepotřebných dokumentů a map offline, vyčištěním vyrovnávací paměti cache a odstraněním nepotřebných souborů hudby a videa. A pokud by vám námi představené tipy nepomohly, pak jako poslední řešení zvažte, zda by nebylo načase pořídit si nějaký nový telefon s operačním systémem Android.

8. Zapněte funkci inteligentního úložiště

Operační systém Android Oreo obsahuje nový přepínač s názvem Inteligentní úložiště. Jedná se o funkci, která dokáže pracovat naprosto automaticky. Když tuto funkci povolíte, automaticky z vašeho smartphonu odstraní ty největší žrouty místa v úložišti, totiž fotografie a videa.

Funkce Inteligentní úložiště, která je integrována v operačním systému Android Oreo, dokáže uvolnit místo v úložišti, a to, aniž byste museli hnout prstem.

Vzhledem k tomu, jak všichni zapomínáme pravidelně čistit knihovny s fotografiemi, můžete si zde nastavit automatické odstraňování již zálohovaných fotografií a videí po 30, 60 nebo 90 dnech. Díky této funkci si můžete být jisti, že váš smartphone není zaplněn duplicitními fotografiemi.

special_kyberutoky

 

Pokračování