Hlavní navigace

Jak rychle uvolnit místo na smartphonu s Androidem? - 9.díl

 Autor: © pizuttipics - Fotolia.com
Zbavte se jednou provždy a jedním klepnutím uložených souborů aplikací, vyčistěte si složku se staženými soubory, smažte nepotřebné mapy offline, zbavte se stažené hudby a veškerého dalšího zbytečného balastu.
Ben Patterson 10. 10. 2018

Sdílet

Předcházející díl

 

Jen málo věcí je v životě tak frustrujících jako skutečnost, že vaše mobilní zařízení najednou odmítá nainstalovat aktualizace aplikací kvůli nedostatku místa. Na rozdíl od jiných životních situací se však jedná o problém, který se naštěstí dá snadno vyřešit. Stovky megabajtů či dokonce gigabajty místa se dají poměrně rychle uvolnit smazáním nepotřebných stažených souborů, vyhozením nepotřebných dokumentů a map offline, vyčištěním vyrovnávací paměti cache a odstraněním nepotřebných souborů hudby a videa. A pokud by vám námi představené tipy nepomohly, pak jako poslední řešení zvažte, zda by nebylo načase pořídit si nějaký nový telefon s operačním systémem Android.

9. Pořiďte si paměťovou kartu

Prakticky každý mobilní telefon s operačním systémem Android, který se v roce 2018 prodává, má slot pro rozšíření kapacity úložiště, a tak není problém si úložiště v mobilním zařízení dvojnásobit, ztrojnásobit či zečtyřnásobit, a to doslova za pár pětek. Naše doporučení zní: pořiďte si paměťovou kartu micro SD od firmy Samsung nebo od firmy SanDisk, a to alespoň o kapacitě 32 GB. Cena za gigabajt dat se s rostoucí kapacitou paměťové karty významně snižuje, a proto si pořiďte kartu s maximální kapacitou, kterou si z finančních důvodů můžete dovolit zakoupit. Za slušnou cenu se přitom považuje okolo 10 Kč za gigabajt dat.

Nejlepším způsobem, jak zvýšit kapacitu úložiště v mobilním telefonu s operačním systémem Android, patří její rozšíření, třeba pomocí paměťové karty.

Výběr karty s vhodnou kapacitou je zřejmě to nejtěžší. Samotná instalace paměťové karty je velmi jednoduchá. Co se týče formátování, pak se není čeho obávat. Prostě otevřete slot pro kartu pro zasunutí karty SIM a paměťové karty a kartu SD do příslušného slotu vložte. Poté budete moci přesouvat soubory a aplikace na kartu podle potřeby a uvolňovat tak cenné místo na vnitřním úložišti smartphonu.

 

Pokračování