Hlavní navigace

Jak si udělat pěkný web, ačkoliv neznáte ani HTML

3. 12. 2018

Sdílet

 Autor: Fotolia - Rawpixel.com
HTML, CSS, JavaScript, nejspíše jQuery a také třeba PHP. To všechno potřebujete znát, abyste si mohli naprogramovat slušný web. Slovem „slušný“ přitom myslíme „průměrný“. Chcete-li nakódovat web s wow efektem, budete potřebovat ještě daleko hlubší znalosti, frameworky atd. Nebo ne?

Webové stránky dnes potřebuje skutečně každá společnost. Díky tomu se rozrůstá i počet firem, které se snaží nabízet levné webové stránky, nicméně pro živnostníky či začínající drobné společnosti může být i jimi požadovaná částka stále vysoká. Co takhle vytvořit si vlastní webové stránky? Ušetříte, a ještě získáte možnost udělat si všechno podle sebe.

Vyberete si šablonu a vše naklikáte

Umíte pracovat ve Wordu či jiném textovém procesoru? Pak zvládnete i udělat si web. Tedy aspoň s pomocí nástroje Saywebpage.com. Nemáte vůbec tušení, jak vytvořit web? Ani ho nepotřebujete. Prostě se jen podíváte na existující šablony, vyberete si tu, která se vám nejlépe hodí, a přizpůsobíte si ji. Napíšete si vlastní texty, dodáte své fotografie a obrázky, vyberete správné barvy. A tím veškerá práce končí. Za prvé nemusíte umět programovat a za druhé se nestaráte o takové věci, jako je výběr hostingu.

Cloud22

Získáte i e-mail a .cz doménu

Tvorba webových stránek zdarma je mýtus. Všude od vás budou něco chtít, a pokud ne ve formě peněz, tak si u vás na webu umístí aspoň reklamy, které jim vydělávají. V případě Saywebpage.com platíte měsíční paušál. U nejlevnější varianty jde o 99 Kč měsíčně, přičemž v ceně je hosting, .cz doména i e-mailová schránka, abyste mohli používat profesionální adresu.

V dražší variantě je pak ještě možné propojit si web s Google Analytics a sledovat návštěvnost. V nejdražší možnosti je zahrnutá i tvorba webu na míru. Tím byste ale přišli o tu největší výhodu celého systému – šanci vytvořit si webové stránky přesně podle svých představ.