Hlavní navigace

Jak zastavit videa automaticky přehrávaná v prohlížeči - 1.díl

14. 3. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Určitě jste to také zažili: prohlížíte si nějakou internetovou stránku a vtom se z reproduktorů ozve nějaký komentář a někde na stránce se v okně začne přehrávat video. Jak se těchto otravných automaticky se spouštějících videí zbavit?

Automaticky spouštěná videa integrovaná do internetových stránek řadu uživatelů spíše otravují, než aby jim přinášela zábavu. A my s nimi soucítíme. Klidně se ale i vsadíme, že uživatel, který tento problém nikdy neřešil, stejně přesně neví, o co kráčí.

Většina těchto videí využívá Shockwave Flash, a proto se v tomto článku budeme soustředit právě na tuto technologii. Celý trik, jak se s prvky, které tuto technologii využívají, čestně vypořádat, spočívá v tom, že je nebudeme zakazovat, ale že nastavíme, aby se spouštěly pouze tehdy, až jim to dovolíme.

Úvod

Konkrétní nastavení pro nastavení žádoucího chování objektu Shockwave Flash závisí na konkrétním internetovém prohlížeči. Pojďme se podívat na nastavení tohoto objektu u tří nejpoužívanějších internetových prohlížečů, konkrétně u Google Chrome, Firefoxu a Internet Exploreru.

Google Chrome

1. Klepněte v pravém horním okraji na ikonku pro nastavení internetového prohlížeče Google Chrome. Z nabídky, která se vzápětí objeví, pak vyberte položku Nastavení.

2.Nyní se přesuňte až na úplný konec stránky, kde klepněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení.

3. Opět se posouvejte obsahem okna směrem dolů, a to tak dlouho, dokud nenarazíte na sekci Ochrana soukromí. Následně stiskněte tlačítko Nastavení obsahu.

4. V dialogovém okně Nastavení obsahu se opět posunujte dolů, dokud nenarazíte na sekci Pluginy. Zde vyberte možnost Spustit klepnutím. Nakonec nastavení potvrďte stiskem tlačítka Hotovo, které se nachází v pravém spodním okraji okna.

Konfigurace pluginů v Google Chrome

Od této chvíle bude mít okno obsahující prvek Flash podobu šedého obdélníku, přičemž uprostřed bude obsahovat ikonku dílku puzzle. Pokud si chcete video pustit, pak na tento obdélník klepněte.

Zakázaný plugin v Google Chrome

CS24

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?