Hlavní navigace

Jaké jsou nové modely Microsoft Surface?

11. 5. 2020

Sdílet

 Autor: Microsoft
Bohatá jarní nadílka přišla od Microsoftu. Začíná to notebooky, přes sluchátka a končí klávesnicemi.

Microsoft představil novou generaci zařízení Surface, které mají ambice nabídnout pro každého něco. Najdeme mezi nimi Surface Book 3, Surface Go 2 a Surface Dock 2, do prodeje mají jít brzy také sluchátka Surface Earbuds a Surface Headphones 2.

K jejich spojením s periferiemi má sloužit Surface Dock 3 a Microsoft USB-C Travel Hub. A přece to není vše, mezi hardwarovými novinkami od Microsoftu najdeme i dvě nové klávesnice. Pojďme si jednotlivé kousky představit podrobněji.

Surface Book 3

Nový model vlajkové lodi Microsoftu v kategorii zařízení 2v1 vyjde draho. K mání bude od 21. května a za cenu startující na 1599 dolarech (40 000 Kč) nabídne výkon vycházející z čipů Ice Lake s integrovanou grafikou, a to ať už půjde o řadu Nvidia GTX či Quadro RTX s podporou ray tracingu.

Krom toho se může pochlubit pamětí 32GB LPDDR4X a diskovou jednotkou SSD s kapacitou 2TB. Výdrž baterie by měla být u zařízení s displejem 13,5 palce až 15,5 hodiny, u větších patnáctipalcových ještě o dvě hodiny delší, tedy jde o parametry srovnatelné s předchůdcem. Nemění se ani počet portů, tj. dvojice USB-A, jeden USB-C a slot pro SD karty.

Surface Go 2

Oproti předchůdci nabídne o malinko větší displej – 10,5 palce – hlavním vylepšením je však procesor Intel Core M3, který zvyšuje výkon údajně až o 64 %. Cenově začne 12. května na 399 dolarech (10 000 Kč), ovšem součástí balení nebude klávesnicový kryt ani Surface Pen. Výdrž baterie kolem 10 hodin nijak zvlášť nezaujme, Microsoft však vyzdvihuje 5MP přední kameru a dvojici prostorových mikrofonů pro co nejdokonalejší videohovory.

Surface Dock 2

Přestože součástí Surface Booku 3 bude 125W nabíječka, maximální výkon by mu měl zajistit nový Surface Dock 2 se dvěma běžnými USB-C porty a dalšími dvěma, které mohou sloužit i pro přenos obrazu. K tomu dva USB-A porty, gigabitový ethernet, 3,5 mm Jack a zámek Kensington. Cenově Surface Dock 2 začne na 260 dolarech (cca 6500 Kč) a na vybraných trzích by se měl objevit ještě tento měsíc.

Surface Headphones 2 a Surface Earbuds

Zatímco nový Dock půjde do prodeje za vyšší cenu než jeho předchůdce, Headphones 2 začnou na ceně 249 dolarů (cca 6200 Kč), tedy za cenu o 100 dolarů nižší než předchozí typ.

To se zdá jako výhodná nabídka, zvlášť když Microsoft zapracoval na už tak kvalitním odstínění okolních zvuků – dle vyjádření firmy zapracoval na identifikaci lidských hlasů, které půjde buď odstínit, nebo naopak zesílit. K tomu připočtěte o čtvrtinu vyšší výdrž baterie až 20 hodin, možnost vertikální rotace sluchátek o 180° a nové barevné provedení v černé.

Na trhu budou Surface Headphones 2 od 12. května, stejně jako nové Earbuds, které vyjdou na 199 dolarů (5000 Kč). V jejich případě Microsoft slibuje omnisonický zvuk, uzpůsobení poslechu a ovládání z platformy Spotify, propojení s aplikacemi sady Office nebo překládání do několika světových jazyků v reálném čase. Nepochybně zaujme také jejich minimalistický kruhový design.

ICTS23

Nové klávesnice

A zapomenout nesmíme ani na dva nové komplety klávesnice – myš. Microsoft Ergonomic Desktop za 89,99 dolarů (2300 Kč) a Microsoft Bluetooth Desktop za 59,99 dolarů (1500 Kč). První zmíněná klávesnice s rozdělenými klávesami a ochrannou vycpávkou má ulevit prstům i zápěstí, druhá zmíněná je tvarem klasická, designem však moderní.