Hlavní navigace

Jako náhrada Google Readeru se vykrystalizoval Feedly

Sdílet

 Autor: © Sashkin - Fotolia.com
Už od začátku března, kdy Google oznámil konec své populární čtečky RSS Google Reader, hledají lidé vhodnou náhradu. Jednou z nejoblíbenějších se stal Feedly.

Na výběr je z mnoha variant – od klasických webových služeb (Tiny Tiny RSS, Old Reader, Newsblur) přes desktopové klienty, až po mobilní aplikace, mezi které patří například GReader, jehož tvůrci slibují pokračování aplikace i po definitivním konci Google Readeru (1. června).

Nejpopulárnější službou mezi uživateli je však zatím služba Feedly, která má vlastní mobilní aplikaci pro iOS, Android a webové rozhraní s bohatými možnostmi nastavení. Příspěvky ve Feedly jsou standardně zobrazovány v magazínovém provedení, ale v zásadě je možné nastavit vše tak, že je z praktického hlediska od Google Readeru téměř k nerozeznání.

Tvůrci služby přes nápor nových uživatelů na vavřínech neusínají a kromě zvětšování kapacity serverů (které v červenci čeká další přílivová vlna uživatelů) připravují i řadu dalších změn, které uživatelům přechod z jejich oblíbené čtečky usnadní.

Jednou z novinek, které Feedly oznámilo, je možnost prohlížení feedů v některé z oblíbených aplikací pro počítač či pro mobilní zařízení. Momentálně se to týká gReaderu, Newsify, Nextgen Readeru, Reederu a Pressu, ale do budoucna se chystají dohody i s dalšími službami.

Novým uživatelům Feedly chybí především funkce vyhledávání a také je oproti Google Readeru pomalejší. Společnost  však oba problémy aktivně řeší.

Služba Feedly si nové uživatele získala díky bleskové reakci poté, co Google konec své čtečky oznámil. Uživatelům okamžitě nabídla přenos dat z Google Readeru na Feedly jedním kliknutím pomocí Google API s názvem Normandy.

V pondělí se na blogu Feedly objevil článek o tom, že „červen bude další šílený měsíc“. Díky rozšířené kapacitě serverů se však uživatelé nemusí obávat výpadků ani jiných nepříjemností. Do budoucna Feedly slibuje aplikace pro Windows Phone a Windows 8.

Feedly chystá také placenou verzi. To, jaké bude mít bonusy oproti normální verzi, ani  cenovou politiku společnost zatím nezveřejnila.

Podle statistik uveřejněných na blogu Feedly se až 68 % uživatelů, kteří službu vyzkouší, vrací pravidelně.