Hlavní navigace

Jednodeskový mini server pro vývojáře IoT

 Autor: QNAP
QNAP představil nové zařízení QBoat Sunny, malý a výkonný jednodeskový mini server pro Internet věcí (IoT), určený vývojářům
Radek Kubeš 2. 1. 2018

Sdílet

QBoat Sunny lze připojit ke všestranným vývojářským deskám, zařízením a aplikacím v oblasti IoT a lze jej používat jako server pro malé/soukromé aplikace IoT nebo uzel/bránu pro fog computing ve velkých/veřejných prostředích IoT. Výkonné zařízení QBoat Sunny může vývojářům ušetřit nemalé poplatky za přenosovou šířku nebo náklady na cloud computing a lze je integrovat do různých scénářů využití. 

QNAP

QBoat Sunny nabízí vynikající výkon zpracování a ukládání díky procesoru Annapurna Labs AL-314, 2 GB RAM a dvěma slotům M.2 SATA SSD (o délce 2260 a 2280). Kromě toho je zařízení QBoat Sunny vybaveno třemi porty 1000BASE-T, dvěma porty USB 3.1 Gen 1 typu A a slotem M.2 pro instalaci bezdrátového modulu (délky 2230). QBoat Sunny využívá QTS Lite, jednodušší verzi oceněného a úspěšného operačního systému QTS společnosti QNAP. QTS Lite nejenže disponuje hlavními funkcemi QTS (včetně File Station, Storage Manager, Síťový a virtuální přepínač a App Center), ale také nabízí vývojářům IoT Container Station a QIoT Suite Lite. QBoat Sunny má vynikající hardwarový/softwarový výkon a rozšiřitelnost pro budování univerzálních scénářů IoT pro zefektivnění vývoje a pro zajištění toho, aby IoT byly pro každého přístupnější a zábavnější.

QBoat Sunny nabízí kompletní funkce a je za dostupnou cenu. Lze jej využívat jako zabezpečený, nákladově efektivní centrální server v malém/soukromém cloudovém řešení IoT a jako server pro fog nebo edge computing nebo brána datového filtru a reléový server ve velkém/veřejném cloudovém prostředí IoT. Náklady na veřejný cloud, jako jsou poplatky za zpracování a přenosovou šířku, lze udržet na minimu, protože prostředky lze distribuovat a využívat efektivnějším způsobem.

Container Station je nenáročné kontejnerizované virtualizační řešení společnosti QNAP pro kontejnery Docker a LXC. Vývojáři mohou snadno migrovat aplikace do QBoat Sunny, aniž by je museli vyvíjet znovu. Docker Hub také nabízí univerzální kontejnery, které lze stáhnout do Container Station a okamžitě používat. QIoT Suite Lite je exkluzivní integrovaný balík pro IoT společnosti QNAP obsahující oblíbené aplikace IoT s otevřeným zdrojem, jako je Node-RED a Freeboard, pro zvládnutí všech kroků vývoje projektu IoT v jednom rozhraní. I amatérští tvůrci mohou mít z QIoT Suite Lite užitek a snadno budovat své první aplikace IoT a potom je s růstem projektu rozšiřovat.

Dostupnost

Nový jednodeskový mini server IoT QBoat Sunny je nyní k dispozici za cenu kolem 5 000 korun.