Hlavní navigace

Jen třetina rodičů se stará o ochranu svých dětí před nebezpečným obsahem

8. 2. 2011

Sdílet

Při příležitosti dnešního Dne bezpečného internetu představil Microsoft výsledky průzkumu, který podle firmy potvrzuje varovné statistiky spojené s používáním internetu a sociálních sítí. Podle ankety například 39 % dětí navštěvuje opakovaně webové stránky a služby, s jejichž použitím by jejich rodiče určitě nesouhlasili. 67 % dětí pak maže záznamy z historie navštívených stránek v internetovém prohlížeči tak, aby data nebyla rodičům dostupná.

skoleni

Z průzkumu, který byl proveden na portálu MSN v 11 zemích světa a je výsledkem odpovědí 8 000 respondentů, také vyplývá, že na druhé straně pouze 36 % rodičů aktivně zajišťuje ochranu dětí před nebezpečným obsahem a filtruje například webové stránky, které smí děti navštěvovat. Oproti roku 2010 je ovšem vidět zlepšení o 50 %.

 S cílem zvýšení povědomí o rizicích spojených s používáním internetu a pobytem na sociálních sítích, Microsoft spolu se svými partnery (Policií ČR, Českou spořitelnou a Seznamem.cz) v srpnu 2010 představil portál Bezpečnýinternet.cz.