Hlavní navigace

JetFlash 890C – standard USB C nastupuje

19. 1. 2016

Sdílet

 Autor: Transcend
Jen krátce poté, co byl oficiálně schválen nový standard USB 3.1, se objevil nový typ konektoru pro USB s označením C. Je určen jako náhrada stávajících typů a měl by nabízet možnost univerzálního propojení přístrojů a periferií navzájem.

Jen krátce poté, co byl oficiálně schválen nový standard USB 3.1, se objevil nový typ konektoru pro USB s označením C. Je určen jako náhrada stávajících typů a měl by nabízet možnost univerzálního propojení přístrojů a periferií navzájem. 

Dnes se ale podíváme na jeho jednu z prvních aplikací a to konkrétně u USB flash disku společnosti Transcend.  Tento disk je především určen pro uživatele, kteří potřebují přenášet svoje data mezi počítačem a mobilním telefonem, případně tabletem. Právě v mobilních zařízeních se pomalu konektory typu C začínají objevovat.

JetFlash 890C je vybaven z každé strany jedním typem konektoru. Pod snímatelným krytem se ukrývá konektor typu C, na opačné straně pak najdeme klasický USB 3.1 konektor pro zasunutí do PC slotu. Tato kombinace je ideální pro každého, kdo potřebuje přenášet data mezi stolním PC nebo notebookem a mobilním zařízením. Nabízené kapacity budou 16, 32 a 64GB. Právě posledně zmíněnou kapacitu jsme měli k dispozici na testování.

Pojďme se nyní podívat na rychlost přenosu. Tu výrobce udává 90MB za sekundu pro čtení a 30MB při zápisu. CrystalDiscMark 5.1 nám potvrdil rychlost sekvenčního čtení 97MB a zápisu na 31MB. Jde o solidní rychlosti, které odpovídají současnému průměru. Když připočítáme doživotní záruku a bonus v podobě bezplatných programů Transcend Elite a RecoveRx které slouží pro zálohování a šifrování souborů, jde o velmi zajímavý flash disk.

 

Rozhraní: USB 3.1 a USB C

Rychlost čtení: 90MB/sec

Rychlost zápisu: 30MB/sec

special_kyberutoky

Kapacity: 16, 32 a 64GB

Cena: 820Kč s DPH pro verzi 64GB