Hlavní navigace

Joyplus M78E: Tablet z českých luhů a hájů

14. 12. 2012

Sdílet

 Autor: Joyplus
ConQuest Entertainment ve spolupráci se společností Joyplus uvádí na český trh nový Android tablet M78E. Na rozdíl od základního modelu M78 přináší navíc integrovaný GPS modul a DVB-T tuner pro příjem digitálního televizního vysílání.

ConQuest Entertainment ve spolupráci se společností Joyplus uvádí na český trh nový Android tablet M78E. Na rozdíl od základního modelu M78 přináší navíc integrovaný GPS modul a DVB-T tuner pro příjem digitálního televizního vysílání.

Nový tablet Joyplus M78E patří do kategorie menších tabletů pro uživatele, kteří si dávají záležet na mobilitě. Jako operační systém byl opět zvolen Android ve verzi 4 Ice Cream Sandwich s českou lokalizací. Tablet tak podporuje originální Google Play (dříve Android Market). Uživatel si velice jednoduše může nainstalovat nepřeberné množství placených i neplacených aplikací, od nichž se pak odvíjí i podpora multimediálních formátů.

Joyplus M78EO výpočty se stará procesor Cortex A8 taktovaný na 1,2 GHz, kterému sekunduje 512 MB operační paměti. Velkou výhodou tabletu je také integrované grafické jádro Mali-400 taktované na 400 MHz.

Jednoduchá a střídmá konstrukce vychází z osvědčeného modelu Joyplus M78, takže se nemusíte bát, že se vám okamžitě poškrábají lesklé povrchy přístroje. Sympatické jsou rovněž rozměry a nízká hmotnost. K ovládání poslouží vedle dotykového displeje čtveřice tlačítek, které jsou zakryty podobně jako displej.

Tlačítko Power a tlačítka k ovládání hlasitosti + a – jsou pak umístěná na horní úzké části zařízení. Po straně naleznete mikrofon, miniUSB port, výstup pro sluchátka (3,5 jack), DV vstup, čtečku paměťových karet microSD a nakonec také HDMI port  s podporou rozlišení až 1080p. Tablet dále disponuje dvojicí kamer – jednu sloužící jako fotoaparát a druhou sloužící jako webkamera.

skoleni

Hlavní změnou oproti základnímu modelu Joyplus M78 je přítomnost GPS modulu a DVB-T tuneru. Příjem digitálního vysílání využijete ať už při cestování automobilem nebo na chatě. Právě ke zvýšení příjmu signálu slouží vysouvací anténka z horní levé části zařízení. Pokud jste však v místě, kde není signál, můžete využít multimediální obsah, který si připravíte na interní paměť o velikosti 4GB  nebo rozšiřující volitelnou paměťovou kartu o velikosti až 32GB.

Doporučená cena tabletu Joyplus M78E činí 2.890 Kč s DPH. Termín uvedení na český trh je polovina prosince.