Hlavní navigace

KAKTUS představil software o původu amerických obyvatel

29. 8. 2011

Sdílet

 Autor:
Hlavním cílem projektu African Origins bylo shromáždit informace o jménech a původu Afrických otroků, jež byli osvobozeni v 19. století. Na stránkách jsou prezentována v současnosti známá data o těchto Afričanech a uživateli je umožněno po jednoduché registraci přispět informacemi o jménu a původu k jednotlivým záznamům.

Společnost KAKTUS Software, jedna z předních společností na trhu informačních technologií, oznámila ukončení vývoje unikátního výzkumného a vzdělávacího projektu African Origins pro Emory University v Atlantě. Aplikace umožňuje dohledat cenné informace o zeměpisné genezi původních amerických obyvatel v souvislosti s jejich transportem do Spojených států v minulých stoletích.

Projekt je interaktivním portálem, přispěvatelé mohou obohatit databázi s 67 000 údaji o Afričanech svými osobními znalostmi či domněnkami. A to nejen textovou formou, ale především on-line zvukovým záznamem výslovnosti jmen. Zvukový záznam bude dále sloužit k analýze výslovnosti jmen a určení její modifikace v čase. Jednotlivé příspěvky jsou dále monitorovány a hodnoceny týmem specialistů v oboru s cílem upřesnit znalosti o amerických otrocích. Poskytování dat je zcela dobrovolné, je podmíněno pouze autentifikací osoby prostřednictvím e-mailové adresy.

 

african origins

skoleni

 

Systém funguje jako webová aplikace na posledních verzích otevřených technologií Linux, Apache, MySQL, PHP (tzv. řešení LAMP), Java (pro nahrávání a přehrávání zvuku), Javascript (mapa), C (engine pro vyhledávání jmen). Mezi technické zajímavosti aplikace patří například navigovatelné mapy, možnost nahrávat a posílat audio nahrávky, výslovnost jmen přímo ze stránek a inteligentní vyhledávání jmen podle fonetické podobnosti.