Hlavní navigace

Kamery pro živý streaming a webcast

 Autor: Axis
Modelová řada AXIS V59 PTZ je navržena pro živé vysílání a webcast obrazu a zvuku ze školících místností, učeben, velkých auditorií nebo sportovních hal, stejně jako pro vysílání zpráv o počasí, nebo dopravních informací.
Radek Kubeš 12. 5. 2015

Sdílet

Kamery nabízejí rozlišení HDTV až do 1080p při 60 fps, plynulé otáčení/náklon/přiblížení (PTZ), vysoce kvalitní audio, výkonné 30násobné přiblížení (zoom) a otevřené rozhraní pro snadnou integraci s jinými systémy. Síťové kamery AXIS V5914 a V5915 PTZ poskytují vysoce kvalitní zvuk a plynulé otáčení/náklon/přiblížení pro audio a video produkci nebo živé vysílání a záznam v kvalitě HDTV. Kamery umožňují montáž na stůl, zeď nebo strop a lze je dálkově ovládat přes webové rozhraní i pomocí mobilních zařízení, jako jsou tablety a smartphony.

Axis

Série AXIS V59 nabízí vysoký až 30násobný zoom a HDTV rozlišení až do 1080p při obrazové frekvenci 60 fps pro plynulé video s množstvím rychle se pohybujících objektů. Zatímco kamery určené pro video dohled mají rychlé převody pro otáčení a náklon, nové modely AXIS V5914 a AXIS V5915 nabízejí velmi plynulý pohyb. Nastavení kamer je také optimalizováno pro vysokou barevnou věrnost, jakou vyžaduje studiové prostředí.

Množství vstupů a výstupů je k dispozici přímo pro profesionální AV (audio-vizuální) procesy SMPTE určené pro streaming v HDTV s výstupem na HDMI 1.4 obsahujícím zvuk pro připojení k externím monitorům, výstup 3G-SDI pro 3GB 1080p @ 60fps přenos včetně zvuku, ethernetový port RJ45, nastavení úrovně vstupu XLR-3 line/mic s 48V fantomovým napájením pro superb audio v režimu stereo, 3,5mm line/mic vstupem a výstupem a slotem pro SD kartu plné velikosti pro úložiště určené pro záznamy.

Kamery jsou vybaveny otevřeným API rozhraním (Application Programming Interface) pro snadnější integraci s jinými systémy a podporují AXIS Streaming Assistant pro snadné vytváření video a audio streamů přístupných pro streaming aplikace jako jsou Adobe Flash Media Live Encoder, Microsoft Expression Encoder nebo Ustream.com, a video konferenční aplikace, jakými jsou Skype for Business (Lync) nebo Adobe Connect.

Podle plánu by kamery AXIS V5914 s rozlišením HDTV 720p při 50/60 fps a AXIS V5915 s rozlišením HDTV 1080p při 50/60 fps měly být dostupné v 2. čtvrtletí 2015 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 49 100 a 63 800 Kč.