Hlavní navigace

Kaspersky: Celou firemní síť lze zabezpečit z jednoho místa

7. 2. 2013

Sdílet

 Autor: © Vladislav Kochelaevs - Fotolia.com
Ruská společnost specializující se na bezpečnost IT přišla s vlastním řešením pro jednotnou správu zabezpečení firemní sítě.

Firmy si v současné době musí poradit se správou zabezpečení pokrývající celou řadu oblastí. Je třeba provádět pravidelné aktualizace operačních systémů a aplikací, předcházet malwarovým hrozbám nebo chránit data proti zneužití. Velkou výzvu pro ně představuje také rostoucí počet mobilních zařízení a s tím související trend používání vlastních zařízení v pracovním prostředí.

Kaspersky se se svým posledním softwarovým řešením zaměřil na zjednodušení všech výše uvedených procesů. Endpoint Security for Business slučuje všechny tyto funkce do jednoho produktu. Pracovníkům IT malých a středních podniků se tak do rukou dostává nástroj, díky kterému mohou zajistit bezpečnost celé firemní sítě příkazy z jediné konzole.

Ruská společnost představila nový Endpoint Security for Business minulý týden na jedné newyorské akci. Produktový ředitel Kaspersky Petr Merkulov při svém vystoupení prohlásil, že „složitost je největším nepřítelem bezpečnosti.“ Složitost je pak podle něj velkým problémem zejména pro menší firmy, pro které je obtížné pokrýt všechny kritické oblasti.

Podle Merkulovova sice existují řešení na většinu bezpečnostních problémů, každé však vyžaduje rozdílnou platformu a konzolu. Vytíženost pracovníků IT v menších firmách je přitom již tak velmi vysoká. Spojením řídících systémů, aktualizačních nástrojů, nástrojů pro správu mobilních zařízení a ochranu dat, a dalších bezpečnostních funkcí do jednoho produktu se jejich práce výrazně usnadní.

Endpoint Security for Business přichází ve čtyřech variantách: Core (dostupná mimo Severní Ameriku), Select, Advanced a Kaspersky Total Security for Business. Každou z nich lze snadno přizpůsobit současným firemním potřebám a přitom si nechat otevřená vrátka pro budoucí funkcionalitu.

Kaspersky samozřejmě není jediným, kdo podobný produkt nabízí. Své komplexní platformy mají ve své nabídce také Symantec a McAfee. Kaspersky však o nich říká, že jde o těžkopádná a pro menší podniky příliš nákladná řešení.