Hlavní navigace

Kaspersky Internet Security 2012 a Anti-Virus 2012 - hybridní pojetí ochrany proti online hrozbám

11. 10. 2011

Sdílet

Společnost PCS, divize DataGuard, dodavatel bezpečnostních řešení, oznamuje vydání českých verzí Kaspersky Internet Security 2012 a Kaspersky Anti-Virus 2012 určených pro domácí uživatele.

Dle Kaspersky Lab se každý den objeví kolem 35 000 nových škodlivých programů. Nové produkty proto využívají hybridní pojetí ochrany cenných informací a online aktivit. Bezpečnostní software instalovaný v počítači je spojen s informacemi uloženými na internetu, to znamená, že nové hrozby lze identifikovat a reagovat na ně mnohem rychleji díky čerpání z obrovské databáze sdílených informací a znalostí Kaspersky Security Network. Zabezpečovací technologie instalovaná v počítači chrání uživatele, když je počítač offline, a před hardwarovými hrozbami, jako jsou infekce přenášené na USB flashdiscích. Veškerá tato technologie je zabalena v uživatelsky přívětivém a intuitivním prostředí pro každodenní použití. Produkty  se snadno používají doma i na cestách. Aplikace Kaspersky Internet Security 2012 a Kaspersky Anti-Virus 2012 lze nyní používat na zařízeních s dotykovou obrazovkou - tabletech (pokud jsou vybaveny systémem Windows kromě vydání „Windows 7 Starter“).

Bohdan Vrabec, Kaspersky Distribution Manager, říká: „Kybernetická kriminalita vzkvétá, protože současní počítačoví piráti nejsou jen nadšenci ze sklepů, ale zločinci, kteří chtějí ukrást peníze z vašich účtů online. Škodlivé programy mohou proniknout do nechráněných počítačů, protože software obsahuje díry a zranitelná místa. Když se jim nepodaří proniknout do počítače těmito technickými prostředky, mohou se pokusit oklamat uživatele nalákáním na škodlivé stránky s příslibem výhry nebo podvrženou zprávou. Osobní údaje a počítačové systémy jsou před těmito hrozbami chráněné pouze v případě, pokud má uživatel nainstalováno vhodné zabezpečení, které jej chrání před všemi typy útoků.“

Nové funkce a vylepšení
-    V rozhraní aplikace byl přidán Správce úloh, který umožňuje prohlížet všechny dokončené a probíhající úlohy kontroly. Nově navržené rozhraní hlavního okna nyní umožňuje prohlížení všech nezbytných informací o stavu ochrany počítače, aktivitě součástí ochrany, stavu aktualizace antivirových databází a období platnosti licence. Byla přidána část s informacemi o cloudové ochraně.
-    Byla přidána podpora dotykových obrazovek. Zprávy aplikace se snadno zobrazují.
-    Byl vylepšen design miniaplikace Kaspersky Gadget; rovněž byl rozšířen seznam akcí, které lze pomocí miniaplikace provádět.
-    Vylepšen byl postup pro vyhledávání nekompatibilního softwaru, který umožňuje vyloučení konfliktů mezi aplikacemi.
-    Byla vylepšena technologie System Watcher: nejenže nyní shromažďuje informace o akcích prováděných aplikací během aktuální relace, ale shromažďuje také informace ze všech předešlých relací. Technologie hodnocení hrozeb aplikací, zakládajících se na analýze chování aplikací v systémech ostatních uživatelů byla též zlepšena. Tím jsou chráněna data počítače a osobní data uživatelů aplikací společnosti Kaspersky Lab.
-    Byla přidána možnost prověřit před spuštěním aplikace její reputaci, hodnocení jejích hrozeb a statistiku použití ostatními uživateli.
-    Přidáním možností zobrazení dalších informací o kategoriích webových stránek byla vylepšena funkčnost Kaspersky URL poradce.
-    Rozšířen byl seznam podporovaných webových prohlížečů, zapracováno je též na cloudové ochraně. Kombinace technologií cloudové ochrany a tradičních podpisových metod zajišťuje vysokou úroveň ochrany počítače bez ohledu na to, zda je stále připojen k internetu, nebo nikoli.
-    Bylo zrychleno stahování aktualizací. Proces aktualizace neovlivňuje ostatní spuštěné aplikace a ponechává jim prioritu při využití pevného disku.
-    Byla zvýšena efektivita ochrany proti rootkitům: došlo k vylepšení technologií určených k prevenci přerušení procesu zavádění operačního systému malwarem.
-    Zlepšena byla též technologie sebeobrany: nyní je aktivní od úplného počátku instalačního procesu aplikace, a tak brání pokusům o deaktivaci antivirové ochrany; zakázat ji lze pouze na žádost uživatele.
-    Byl snížen vliv aplikace na výkon operačního systému a typické operace uživatele. Byl zmenšen vliv na dobu zavádění operačního systému a dobu spouštění aplikací. Aktualizace programů se stahují selektivně, takže nezpomalují počítač a nepřerušují činnost uživatele.
-    Rodičovská kontrola nyní poskytuje rychlý přístup k prohlížení zpráv a úpravě nastavení kontroly
-    Rovněž byla vylepšena kontrola výměny zpráv mezi uživateli na sociálních sítích.

Produkty Kaspersky Lab v českém jazyce jsou k dispozici na: www.pcs.cz/dataguard nebo www.kaspersky.cz/ke-stazeni, kde si lze stáhnout testovací verze.


Divize DataGuard, tradiční dodavatel bezpečnostních řešení špičkové kvality s přidanou hodnotou, vznikla v roce 1992. Zastupuje zahraniční výrobce komplexní antivirové ochrany. Je výhradním distributorem produktů Kaspersky Lab v ČR a SR a „Elite Partnerem“ společnosti McAfee. DataGuard je držitelem nejvyšších úrovní partnerství, které předpokládají technické a obchodní certifikace.

Na základě požadavků zákazníka nabízíme širokou škálu služeb v oblasti bezpečnosti dat od analýzy bezpečnostních rizik, navržení řešení, instalace testovacích produktů až k následné realizaci doporučených postupů. Běžnou součástí všech služeb je hot-line a hot-mail servis, pravidelné kontroly nainstalovaných produktů, stálá technická pohotovost, školení zaměstnanců nebo úplný outsourcing bezpečnostních prvků.

Skupina PCS
Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat přesahuje 250 milionů Kč (2008). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Brně a Blansku, její dceřiná společnost je aktivní v Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz a www.pcs.sk.

Byl pro vás článek přínosný?