Hlavní navigace

Kde hledat starší verze svých oblíbených programů?

10. 11. 2008

Sdílet

Pokud jste si nedávno nainstalovali nejnovější verzi programu, a jeho "vylepšené" uživatelské prostředí a "lepší" vlastnosti jsou pro vás spíše pojmy z hororu, je tento web právě pro vás.

CS24

Úvodní heslo stránek OldVersion.com je následující: "Novější neznamená vždy lepší." Souhlasíme - ať už se jedná o CocaColu, filmy série Hvězdných válek - nebo software. Pokud jste si nedávno nainstalovali nejnovější verzi oblíbeného programu, a jeho "vylepšené" uživatelské prostředí, "lepší" vlastnosti a "větší rychlost" jsou pro vás spíše pojmy z hororu, je tento web právě pro vás. Je domovem několika tisíců verzí téměř 200 populárních programů, od AOL Messengeru po ZoneAlarm.

Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že i přes výše uvedené není starší nutně lepším za všech okolností. I když nejnovější verzí ZoneAlarmu nemusíte být zrovna nadšeni, určitě nemáte zájem o prošlou či dokonce nepodporovanou firewallovou ochranu vašeho systému - samozřejmě, že chcete tu nejnovější a nejkomplexnější.Ale někdy je prostě potřeba se vrátit zpět k něčemu "starému dobrému", familiérnímu, nekomplikovanému a hlavně ovládánému způsobem, na který jste zvyklí. Tak jenom pro příklad, nedávno jsme zkusili upgrade programu Copernic Desktop Search na verzi 3, jenom proto, abychom posléze zjistili, že v ní chybí několik klíčových doplňků (nejznatelnější byla absence dynamického vyhledávání v nástrojové liště). Bohužel - tento program jsme na OldVersion.com nenašli. Nicméně zde existuje fórum, do kterého můžete vznést dotaz. Často potom přijdou na pomoc jiní uživatelé, kteří do fóra umístí odkazy na starší verze.

V komentářích k tomuto článku můžete diskutovat o tom, pro které programy byl podle vás update spíše změnou k horšímu.

- - Pavel Kreuziger, Rick Broida

Byl pro vás článek přínosný?